Apple, iPhone aboneliğine başlıyor! Tarih ortaya çıktı

Apple, iPhone aboneliğine başlıyor! Tarih ortaya çıktı

Apple, dünyanın pek çok yerinde donanım ve yazılım fiyatlarının artmasının ardından, abonelik seçeneğine geçiş yapıyor olabilir. Ortaya çıkan yeni bilgiler, iPhone, iPad ve MacBook kiralama hizmetinin 2022’de başlayacağını gösterdi.

iPhone, iPad ve MacBook kiralama 2022’de test edilecek

Bir süre önce Apple’ın donanım ve yazılım ürünlerini aylık abonelikle sunabileceği iddia edilmişti, ancak henüz Apple’dan resmi bir adım gelmiş değil. Geçtiğimiz hafta düzenlenen Far Out etkinliğinde de bu hizmetini açıklamadı.

Bloomberg editörü Mark Gurman ise 2022 içerisinde donanım ve yazılım için abonelik hizmetinin başlayacağını iddia etti. Şimdilik sadece ABD ve Avrupa’da test edileceği düşünülen hizmet, abonelik yoluyla Apple ürünlerini kiralamanıza fırsat tanıyacak.


iPhone 14 Pro modelleri beklenen özelliğe kavuştu

iPhone 14 Pro modelleri beklenen özelliğe kavuştu

Geçtiğimiz günlerde iPhone 14 ailesi tanıtılmıştı. Açıklanan bilgilere göre iPhone 14 Pro modelleri, çift frekanslı GPS özelliğine sahip.

Apple, 7 Eylül’de düzenlediği Far Out etkinliğinde bir dizi yeni ürününü duyurdu. Gurman’a göre abonelik hizmetinin açıklanma sebebi ise lansman sırasındaki karmaşıklığını azaltmaktı. Fakat Gurman, abonelikle iPhone kiralama hizmetinin 2022’de başlayacağını düşünüyor.

Apple halihazırda kendi yazılımları için Apple One isimli bir abonelik katmanı sunuyor. Apple TV+, Apple Arcade ve iCloud+ dahil olmak üzere bir dizi uygulama abonelikle kullanılabiliyor. Aboneliğe iPhone, iPad gibi donanımların eklenmesi bekleniyor.

YouTube video

SDNShiftdelete.net

Ekim ayında iPad ve MacBook gibi ürünler için bir etkinlik daha yapılmasını bekliyoruz. Yeni abonelik katmanı bu etkinlikte gün yüzüne çıkabilir. Ayrıca AppleCare+ isimli teknik destek planının da etkinlikte genişletilmesi bekleniyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır