Bakan Üstel, Çevre ve Kültür Mirasını Koruma Vakfı yetkililerini kabul etti

Bakan Üstel, Çevre ve Kültür Mirasını Koruma Vakfı yetkililerini kabul etti

Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, Çevre ve Kültür Mirasını Koruma Vakfı yetkililerini kabul etti.

Çevre ve Kültür Mirasını Koruma Vakfı Başkanı Ezcan Özsoy, Bakan Üstel’e yeni görevinde başarılar dilerken, vakfın çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Özsoy, Çevre ve Kültür Mirası’nı Koruma Vakfı’nın 1990 yılında kurulduğunu ve o günden itibaren ülke menfaati için bir çok alanda çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Vakfın amacının çevre ve kültürel mirasın korunup gelecek nesillere aktarılabilmesini sağlamak olduğunu anlatan Özsoy, devlet organları ile ortak sorumluluklar üstlenecek şekilde işbirliği yapma hedefinde olduklarını da belirtti.

Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel ise ilk kabulünde Çevre ve Kültür Mirasını Koruma Vakfını ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Ülke turizmini direk etkileyen konular arasında yer alan çevre konusun önemine değinen Üstel, ülkeye gelen turistlerin çevre kirliliğinden rahatsız olduğunu ifade etti.

Ülkenin tarihi ve doğal güzellikleri bakımından çok önemli değerlere sahip olduğunu belirten Üstel, bu değerlerin hep birlikte korunup yeni nesillere aktarılmasının gerekli olduğunu söyledi.

Çevre ve kültürel değerlerin korunması için küçük yaşlardan itibaren bireylerin bilinçlendirilmesi gerektiğini de dile getiren Üstel, bakanlık olarak sivil toplum kuruluşları ile işbirliği halinde projeler üretmek ve uygulamak arzusunda olduklarını da söyledi.

(BRT/MAIL)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?