Başbakan Tatar, RTÜK ve YYK Yönetim Kurulu ve üyelerine yemek verdi

Başbakan Tatar, RTÜK ve YYK Yönetim Kurulu ve üyelerine yemek verdi

Başbakan Ersin Tatar, KKTC’de bulunan Türkiye Radyo Televizyon Üst Kurulu ve Yayın Yüksek Kurulu Yönetim Kurulu ve üyeleriyle çalışma yemeğinde bir araya geldi.

Başbakan Tatar, Türkiye Cumhuriyeti ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti arasındaki ilişkilerin her geçen gün geliştiğini söyledi.

İletişim çağında gerek televizyonlarla gerekse sosyal medya aracılığı ile her şeyin hızlı bir şekilde yayıldığını belirten Tatar, fikir ve hürriyet özgürlüğü olduğunu ancak günün sonunda bu yayınların da bir ölçüde kontrol edilmesi gerektiğini vurguladı.

Radyo Televizyon üst Kurulu ve Yayın yüksek Kurulu arasındaki temasların  kendilerini memnun ettiğini kaydeden Tatar,  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti’nin yakın ilişkiler içerisinde olmasından mutluluk duyduklarını ifade etti.

Türkiye Radyo Televizyon Üst Kurulu  Yönetim Kurulu Başkanı Ebubekir Şahin de Başbakan Tatar ile yaptıkları görüşmeyi önemli bulduklarını belirtti.

Çok verimli temaslar yaptıklarını kaydeden Şahin, Türkiye Cumhuriyeti olarak Radyo Televizyon mecrasını denetlemenin yanında internet mecrasını da denetlemeye başladıklarını, bunun birçok Avrupa ülkesinin önünde olan bir atılım olduğunu söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?