CTP, Erdoğan’ın konuşma yapacağı Meclis toplantısına katılmayacak

CTP, Erdoğan’ın konuşma yapacağı Meclis toplantısına katılmayacak

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Parti Meclisi, “Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağı ziyaret ve konuşma gündemiyle toplanacak Meclis Genel Kurulu’na katılıp katılmama yönünde karar üretmek” adına toplandı.

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, katıldığı bir programda konuyla ilgili, “Cenevre’den sonra ülkeye birçok Türkiye yetkilisi geldi, gitti. Muhalefetle hiç görüşülmedi. Şimdi bu toplantıya katılmak, doğru mu? Değerlendiriyoruz. Kararı parti yetkili organları verecek” demişti.

Öte yandan Toplumcu Demokrasi Partisi Parti Meclisi ise, Erdoğan’ın konuşma yapacağı Meclis toplantısına katılmama yönünde karar üretmişti.

Bir diğer muhalefet partisi Halkın Partisi’nden ise konuyla ilgili henüz bir açıklama gelmedi.

CTP MECLİS TOPLANTISINA KATILMAYACAK

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP), Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 20 Temmuz nedeniyle Cumhuriyeti Meclisi’nde yapması planlanan konuşmaya katılmama kararı aldı. CTP Genel Sekreteri Erdoğan Sorakın YENİDÜZEN’e yaptığı açıklamada bugün gün içinde yazılı gerekçeli kararı açıklayacaklarını söyledi.

CTP Parti Meclisi önemli bir karar için dün saat 20.00’de Hidden Garden’da toplandı ve 6 saat süren toplantı sonrasında kararını verdi.

 

CTP’li vekiller Erdoğan’ın konuşacağı meclis toplantısında olmayacak. Erdoğan’ın Meclis oturumuna katılarak bir konuşma yapacağı söylenirken, bu toplantıda milletvekillerine herhangi bir söz hakkı verilmeyeceği de iddia edilmişti.

Söz konusu toplantıya “katılmama” kararı alan CTP “gerekçeli kararını” bugün açıklayacak. Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) ise önceki akşam Parti Meclis’inde Erdoğan’ın katılacağı Meclis oturumunakatılmayacağı yönünde karar üretmişti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?