Demet Evgar: Bu karar ülkenin geleceğine ihanettir

Demet Evgar: Bu karar ülkenin geleceğine ihanettir

Özel yetenek sınavı ile öğrenci alan 14 bölüme, 2020 YKS’de merkezi yerleştirme ile öğrenci yerleştirilmesi kararına kamuoyundan büyük tepki gelmişti. Ünlü oyuncu Demet Evgar da tepki gösterenler arasında yer aldı.

Bugüne kadar özel yetenek sınavı ile öğrenci alan 14 yükseköğretim bölümü ile ilgili önemli bir karar alındı. Yükseköğretim kurumlarında bugüne kadar özel yetenek sınavı ile öğrenci alan 14 bölüme, 2020 YKS’de merkezi yerleştirme ile öğrenci yerleştirilmesine karar verildi.

Söz konusu 14 bölüm ise ‘Çizgi Film (Animasyon), Grafik, Grafik Resimleme ve Baskı, Grafik Tasarım, Moda Giyim Tasarımı, Moda Tasarımı, Moda ve Tekstil Tasarımı, Rekreasyon, Spor Bilimleri, Spor Yöneticiliği, Tekstil, Tekstil Geliştirme ve Pazarlama, Tekstil Tasarımı, Tekstil ve Moda Tasarımı’ olarak sıralandı.

Karara kamuoyundan büyük tepki geldi.

Oyuncu Demet Evgar da tepki gösterenler arasında yer aldı. Evgar, “Bu karar ülkenin geleceğine ihanettir” yazan bir görseli paylaştı.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Evgar, “Her insan bir yetenekle gelir hayata. Ve kimsenin yeteneği bir diğerinden daha az değerli değildir. Her bireyin kendine ait yeteneğiyle parlaması, o insanın yegâne hediyesidir… YÖK’ ün, bu kararını tekrar gözden geçirmesini istiyoruz. Bu karar; o dalda yeteneği olmayan öğrenci için de bir kandırmaca olacaktır” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin günlerce konuştuğu olayda karar verildi!

FOX’un iddialı dizisi Kurşun’un afişi görücüye çıktı!

MTV Avrupa Müzik Ödülleri Töreni’nde kimler sahne alacak?

Ünlü oyuncu dünyaevine girdi

Show TV’den flaş karar! Hangi program final yapıyor?

Olimpiyatlara katılan en genç Türk sporcu olan Tutya Yılmaz’dan şok karar!

Ezhel’den tepki: Susmak istiyorum ama dayanamıyorum!

Demet Akalın: Erdoğan bile şaşırdı…

İBB’de sürpriz gelişme… Süha Uygur görevden alındı!

KKTC’de Ahmet Çakar’a büyük tepki!

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?