Hasipoğlu: “Önemli bir adım atmış olduk…”

Hasipoğlu: “Önemli bir adım atmış olduk…”

Azerbaycan Milli Meclisi Dışişleri ve Parlamentolararası İlişkiler Komitesi heyeti, Türkiye Cumhuriyeti Dış İlişkiler Komisyonu ile KKTC  Cumhuriyet Meclisi’nin Hukuk Siyasi İşler Ve Dış İlişkiler Komitesi Heyeti Ankara’da  TBMM’de üçlü bir çalışma toplantısı gerçekleştirdi. 

Ankara’da bulunan Cumhuriyet Meclisi Hukuk, Siyasi İşler, Dış İlişkiler Komitesi üyesi ve UBP Genel Sekreteri Oğuzhan Hasipoğlu, “bu görüşmeden sonra, Devletimizin uluslararası alanda hak ettiği yeri alması adına önemli bir adım atmış olduk” dedi.

Hasipoğlu’nun, sosyal medyadan yaptığı açıklama şöyle: 

“Azerbaycan Milli Meclisi Dışişleri ve Parlamentolararası İlişkiler Komitesi heyeti, Türkiye Cumhuriyeti Dış İlişkiler Komisyonu ile  Cumhuriyet Meclisimizin,Hukuk Siyasi İşler Ve Diş İlişkiler Komitesi,Heyeti  olarak Ankara’da  TBMM’de üçlü bir çalışma toplantısı gerçekleştirdik. 

Yapılan daveti kabul eden Azerbaycan Heyeti bizlerin misafiri olarak yarın adamıza geliyor. 

Ortaya koymuş olduğumuz  İki devletli çözüm kapsamında bu ziyaretin çok anlamlı olduğunu belirtmek isterim . İki Meclis heyetinin KKTC ‘de resmî görüşme yapacak olmaları dünyaya verilen çok önemli bir mesaj olduğu kadar yeni Kıbrıs politikamız için önemli bir adımdır.

 Bu görüşmeden sonra, Devletimizin  uluslararası alanda hak ettiği yeri alması adına önemli bir adım atmış olduk.

3 Devlet, Tek Millet…”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?