Juncker ve Johnson: AB ve İngiltere Brexit konusunda anlaştı

Juncker ve Johnson: AB ve İngiltere Brexit konusunda anlaştı

Avrupa Komisyonu Başkanı Juncker ve İngiltere Başbakanı Johnson, AB ve İngiltere’nin Brexit konusunda anlaşmaya vardığını açıkladı.

Avrupa Komisyonu Başkanı jean-Claude Juncker, AB ve İngiltere’nin Brexit konusunda anlaşmaya vardığını açıkladı.

Juncker, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Niyetin olduğu yerde anlaşma da vardır. Bizim de anlaşmamız var. ABD ve İngiltere için adil ve dengeli bir anlaşma ve çözüm bulmaya yönelik taahhüdümüzün bir işareti. AB Konseyi’ne anlaşmanın onaylanmasını tavsiye ediyorum” dedi.

Avrupa Birliği ve İngiltere böylelikle tarihi önemdeki Brexit anlaşmasına vardı ve bu anlaşma, İngiltere’nin 3 yıl süren müzakerelerin ardından Avrupa Birliği’nden ayrılmasının yolunu açtı.

Ancak anlaşmanın Başbakan Boris Johnson’ın çoğunluğa sahip olmadığı İngiltere Parlamentosu’nda onaylanması gerekiyor. Daha önce anlaşmayı desteklemeyeceğini açıklayan Kuzey İrlanda’nın Demokrat Birlik Partisi henüz bıu konuda yorum yapmadı. Johnson’ın anlaşmayı onaylatabilmesi için bu partinin desteği gerek.

Johnson Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Kontrolü geri alacağımız müthiş bir anlaşmaya vardık. Şimdi Parlamento Cumartesi günü bu anlaşmayı onaylamalı, böylece hayat pahalılığı, sağlık hizmetleri, şiddet suçları ve çevre gibi diğer önceliklere geçebiliriz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?