KTTO Yönetim Kurulu Üyesi Olgun, Startups4Peace programının açılışında konuşma yaptı

KTTO Yönetim Kurulu Üyesi Olgun, Startups4Peace programının açılışında konuşma yaptı

Kıbrıs Türk Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Emre Olgun, Startups4Peace programının açılış etkinliğinde konuşma yaptı.

Emre Olgun konuşmasında, Kıbrıs’ta genç ve inovatif girişimciliği destekleyen bu programa sağlamış oldukları katkılar için Finlandiya Büyükelçiliği’ne ve Avrupa Birliği Komisyonu’na teşekkür etti.

Finlandiya’nın inovatif ve genç girişimcilikte engin tecrübelerinin olduğuna da değinen Olgun; yeni ve inovatif iş fikirleri geliştirmek için girişimcilik ekosisteminin önemine değindi.

Olgun, Startups4Peace programının iki toplum arasında güven ve diyaloğu artırması ve genç girişimcilerin birlikte çalışması ve iş birliği yapmasını da motive edeceğini söyleyerek; bu programda Kıbrıs Ticaret ve Sanayi Odası (KEBE) ile iş birliği yapmaktan da memnuniyet duyduklarını söyledi.

Olgun, birlikte çalışma ve barış içinde yaşamanın Avrupa Birliği’ni birleştiren temel prensip olduğuna değinerek, bunun ana unsurunun da siyasi eşitlik olduğunu söyledi.

Finlandiya Büyükelçiliği ile Avrupa Birliği tarafından fonu sağlanan ve NI-CO tarafından yürütülen Innovative Entrepreneurship Projesi tarafından birlikte finanse edilen Startups4Peace, Kıbrıs Türk

Ticaret Odası ve Güney’den Kıbrıs Ticaret ve Sanayi Odası iş birliğinde Startup Cyprus tarafından uygulanmaktadır.

Startups4Peace, Kıbrıs’taki her iki toplumdan yenilikçi startup girişimciliğini geliştirmeyi ve teşvik etmeyi amaçlayan bir startup yarışması ve hızlandırma programıdır. Startups4Peace’in iki kazananı önde gelen Avrupalı bir startup etkinliği olan ve 21-22 Kasım 2019 tarihlerinde Helsinki’de gerçekleştirilecek ve SLUSH ‘a katılacak.

Yarışmaya ilişkin daha detaylı bilgi ve başvurular, https://www.startups4peace.com/ adresinden temin edilebilir.

Yarışmaya son başvuru tarihinin 31 Mayıs 2019 olduğu belirtildi.

(BRT/MAIL)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?