Kültür Dairesi ve BRTK iş birliğinde,ülke kültür sanatını ve sanatçılarını tanıtan programlar hazırlanıyor

Kültür Dairesi ve BRTK iş birliğinde,ülke kültür sanatını ve sanatçılarını tanıtan programlar hazırlanıyor

Başbakan Yardımcılığı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanlığı’na bağlı Kültür Dairesi ve Bayrak Radyo Televizyon Kurumu (BRTK) iş birliğinde, Bayrak Radyosu’nda ve BRT Televizyon kanallarında ülke kültür sanatını ve sanatçılarını tanıtan programlar hazırlanıyor.

Kültür Dairesi’nden verilen bilgiye göre, Bayrak Radyosu’nda Esin Küçük ve Çelen Tehdit’in program yapımcılığını üstlendiği, Radyoda Yaşam isimli programda, haftada bir salı günleri saat 10.15’te yayımlanan “Kültürün İz Düşümü” isimli bölümde yarın saat 10.15’te Şair Orbay Deliceırmak tanıtılacak.

Kültürün ajandası ile başlayan bu bölümde Kültür Dairesi Kültür Merkezi Yönetmenleri Pervin Aremek ve Ceyhan Özyıldız Kültür Dairesi’nin etkinlikleri hakkında bilgi vererek, ülke sanatçılarını tanıtıp eserlerinden örnekler paylaşacak.

Konuyla ilgili yazılı bir bilgilendirme yapan Kültür Dairesi Müdürü Şirin Zaimağaoğlu, Bayrak Radyosu’nda yayımlanan “Radyoda Yaşam” programının, “Kültürün İz Düşümü” bölümüne, Kültür Dairesi’nin Lefkoşa Hisar Şiir Akşamları etkinliğinde Onur Şairi olarak belirlenen şairlerin tanıtımı ile başlandığını belirtti.

Zaimağaoğlu, Eylül ayında başlayacak yeni yayın döneminde BRT TV 1 kanalında yayınlanmak üzere Kahve Tadında Kültür ve Sanat Sohbetleri adıyla bir de televizyon programı hazırladıklarını kaydetti.

Program yapımcılığını Kültür Dairesi Kültür Merkezi Yönetmeni Hatice Kırcıoğlu ile Güzel Sanatlar Görevlisi Bedia Kale’nin yapacağı programın ilk çekimlerinin Tatlısu’da gerçekleştirildiğini belirten Kültür Dairesi Müdürü Şirin Zaimağaoğlu, bu programda görsel ve plastik sanatçıların etkinliklerinin işleneceğini ve atölyelerinin ziyaret edileceğini bildirdi.

Zaimağaoğlu, Bayrak Radyo Televizyon Kurumuna Kültür Dairesi’ne kapılarını sonuna kadar açtığı için ve her zaman kültürün, sanatın ve sanatçının yanında olduğu için yeniden teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır