Merkel’den Türkçe Ramazan mesajı

Merkel’den Türkçe Ramazan mesajı

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Başbakanlığın resmi sayfasında Ramazan ayının başlaması nedeniyle ülkede yaşayan Müslümanlara yönelik Türkçe bir mesaj yayımladı.

Merkel mesajında, “Sevgili Müslümanlar, sizleri Ramazan ayı oruç dönemi başlangıcı münasebetiyle içtenlikle selamlıyorum.

Mübarek Ramazan ayında sizler ve ailelerinizin huzurlu ve bereketli bir zaman geçirmenizi diliyorum” dedi. Mesajında, bir yılı aşkın bir süredir yaşanılan ve içinde bulunulan pandemi sürecinin inananlar ve dini cemaatler için de olmak üzere birçok zorluk ve sınama içerdiğini vurgulayan Merkel, kamusal hayatta uygulanması gerekli olan kısıtlamaların acısının, özellikle inancın toplu olarak yaşandığı, ortak örf ve adetler ve bayramlarda ifade bulduğu zamanlarda bir o kadar daha hissedildiğini kaydetti.

Merkel mesajında, “Özellikle de önümüzdeki bu haftalarda ne kadar zor olsa da tekrar sabırlı olmamız gerekiyor. Bu nedenle gerekli olan mesafe kurallarına rağmen inanç hayatınızda birbirinizle olan yakın bağları sürdürmenin iyi imkânlarını ve yollarını bulmanızı diliyorum” ifadelerini kullandı. “Ramazan ayı oruç dönemi birbirimiz için var olma, muhtaç olanları düşünme ve merhamet gösterme ayıdır” diyen Almanya Başbakanı’nın mesajını “Size ve ailelerinize en iyi temennilerimi sunuyor ve elbette sağlık diliyorum.

Ramazan ayının içinde bulunduğumuz tüm zor koşullara rağmen iç huzuru bulduğunuz, sükûnet dolu ve birbirinize kuvvet verdiğiniz bir zaman olmasını umuyorum” sözleriyle bitirdi.  

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?