Polis Çavuşu görevini kötüye kullandı!

Polis Çavuşu görevini kötüye kullandı!

Güzelyurt Polis Müdürlüğü’nde görevli Polis Çavuşu Selçuk Alpcan, görevini kötüye kullanarak usulsuz işlem yaptı, Güzelyurt Polis Müdürü Eybil Efendi onun adına özür dilemekle yetindi

Güzelyurt Polis Müdürlüğü’nde skandal bir olay yaşandı. Adli Şube’de görevli Polis Çavuşu Selçuk Alpcan, görevini yapmaya çalışan gazetecinin üzerine otobüs sürülmesi olayını örtbas etmeye çalıştı.

Gazeteci Şermin Sarro önceki gece gazetecilik görevini yaptığı esnada üzerine süren AKVA otobüs şoförü hakkında Güzelyurt Polis Müdürlüğü’ne şikayete gitti.

Olayın trafik suçu olduğunu ve adli bir olayın söz konusu olmadığını iddia ederek, şikayeti yazılı olarak almayı reddeden Polis Çavuşu, ardından ise, çirkin bir senaryo tezgahlayarak, karakola çağırdığı otobüs şoförünün yalan beyanlarıyla yaptığı şikayeti aldı. 

SKANDAL

Gazeteci Şermin Sarro’nun şikayetçi olduğunu ısrarla vurgulamasının ardından ise, Polis Çavuşu usulsüz işlemlerine devam ederek esas skandal olaya imza attı.

Polis Çavuşu Selçuk Alpcan, Sarro’yu şikayetinden vazgeçiremeyince, görgü tanıklarının ve video kayıtlarının mevcut olmasına rağmen, Gazeteci’ye itale-i lisan’dan dava okudu.  

AYNI GECE İÇERİSİNDE ŞİKAYET KAĞIDINI YOK ETTİ

Alpcan bununla da yetinmeyerek, aynı gece içerisinde Gazeteci Sarro’dan aldığı yazılı şikayeti yok ederek, olayı örtbas etmeye çalıştı.

Ertesi günü Gazeteci Şermin Sarro’nun araştırmaları sonucunda yazılı şikayetinin yok edilerek, söz konusu AKVA şoförüne dava okumadığı ortaya çıktı.

POLİS MÜDÜRÜ, GAZETECİDEN ÖZÜR DİLEDİ

Gazeteci Şermin Sarro, Güzelyurt Polis Müdürü Eybil Efendi ile görüştü. Personelinin ‘yazılı şikayeti’ yok ederek, işlem yapmadığını kabul eden Efendi, yapılan usulsüz işlemden dolayı Gazeteci Şermin Sarro’dan özür diledi.

Polis Müdürü Eybil Efendi, bunun üzerine olaydan yaklaşık 12 saat sonra Gazeteci Şermin Sarro’nun şikayetinin yeniden yazılı olarak alınması için başka bir polis memurunu görevlendirdi. 

Sarro, ikinci kez şikayetini yazılı olarak verirken, olay esnasında kayıtta olan kamerasındaki görüntü ve ses kayıtlarını da delil olarak sundu. 

BÖLGEDEKİ KAMERA KAYITLARI HALEN ALINMADI

GÖRGÜ TANIKLARI HALEN DİNLENMEDİ

Polis Müdürü Eybil Efendi’nin özür dilemesinin ardından, olayın üzerinden yaklaşık 40 saat geçmesine karşın (31 Mayıs 2019 saat 14.00 itibarıyla) olayın yaşandığı bölgedeki marketin kamera kayıtlarının halen polis tarafından alınmadığı, olay esnasında orada bulunan görgü tanıklarının da henüz ifadelerinin alınmadığı öğrenildi.

Konunun ikinci kez kapatılmaya çalışılıp çalışılmadığı ilerleyen günlerde anlaşılacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?