Sucuoğlu tutuklamaların ardından açıklama yaptı!

Sucuoğlu tutuklamaların ardından açıklama yaptı!

 Başbakan Ersan Saner’in görüntülerinin yer aldığı ve yasa dışı olarak kaydedilerek yayınlanan skandal video soruşturmasında, Faiz Sucuoğlu’nun bakanlık döneminde Özel Kalem Müdürü olan Muhittin Özsağlam’ın da dün gece  tutuklanmasının ardından Sucuoğlu bir açıklama yaptı. 

Son yaşanan gelişmelerin faturasının şahsına mal edilmeye çalışıldığını savunan Ulusal Birlik Partisi (UBP) Milletvekili ve genel başkan adayı Faiz Sucuoğlu, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, eski Özel Kalem Müdürü’nün tutuklanmasına değinmedi.

Açıklama şöyle: 

“Son günlerde kamoyunu üzücü bir şekilde meşgul eden olaylarla ilgili açıklama yapma ihtiyacı hasıl olmuştur.

Halkıma hizmet amacı ile çıktığım siyasi hayatımda, geleceğe onurlu, dürüst ve şerefli bir isim bırakabilmeyi en önemli prensip olarak benimsedim.

Bugüne kadar herhangi bir şekilde adımın bu prensibime aykırı olarak anılmasına fırsat verecek eylemlerde bulunmadım ve bulunmayacağım.

Kat’i surette vurgu yapmak istediğim konu, son yaşanan gelişmelerin faturasının şahsıma mal edilmeye çalışılmasıdır. Buna ne ben ne de halkımız izin vermez. 

Parti başkanlığı yarışında rakiplerimle ancak siyasi boyutta, fikirler düzeyinde yarışırım. Siyaset dışında, özellikle de halkımızın manevi değerlerine ve aile kurumuna zarar verecek bir durum içinde olmam söz konusu değildir.

Bu sebeple gerçeklerin çarpıtılması için çaba gösterenlerin uğraşlarının boşa çıkacağı ortadadır.

Temiz siyaset diyerek çıktığımız bu yolda adımızı bu kirli işlerin içine çekmeye çalışanlara asla fırsat vermeyeceğiz. Bu tarz kirli işler bizim politikalarımız içinde yer alamaz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?