Triatletlerimiz kürsüyü doldurdu

Triatletlerimiz kürsüyü doldurdu

Kıbrıs Türk Triatlon Federasyonu tarafından oluşturulan karma takımımız Türkiye’de gerçekleşen triatlon şampiyonasında önemli başarılar elde etti. Alanya’da gerçekleşen Avrupa Triatlon Şampiyonası’na ülkemizden giden 10 triatlet yaş gruplarında birincilik, ikincilik, üçüncülük elde ettiler. Genel klasmanda ise kadınlar ve erkeklerde dördüncülük yine karma takımımızdan sporcuların oldu ve az farkla genel klasmanda kürsüye çıkma şansını kaybettiler. Federasyona üye Ares, Tüfekçi ve Aspava spor kulüplerinden Hüseyin Arhan, Berk Bağrıkara, Buğra Korahan, Şevki Ahçıhoca, Ayşa Küçükakça, Mine Devrim, Püren Eda Gözer, Kemal Elektrikçi, Ersun Hasan, Tuğcan Özkızan’ın mücadele ettiği şampiyonada toplam 214 sporcu yarıştı. Hüseyin Arhan ve Ayşa Küçükakça genel klasman 4’üncüsü Triatlon karmamıza Ares Spor Kulübü’nden katılan Hüseyin Arhan erkekler genel klasmanda, Ayşa Küçükakça ise kadınlar genel klasmanda dördüncü olarak büyük başarıya imza attılar. Yarışmada ayrıca koşu parkurunun en hızlı derecesini yapan Türk triatlet de Hüseyin Arhan oldu.

Alanya’daki yarışın yüzme parkurunda en iyi dereceyi yapan Türk triatlet de yine ülkemizden Ares triatleti Buğra Korahan oldu. 6 sporcu kürsüye çıktı Kıbrıs Türk Triatlon karmamız Alanya’da 6 sporcu ile kürsüye çıktı. Ares’in kadın sporcusu Ayşa Küçükakça yaş grubunda birincilik elde ederken, Hüseyin Arhan ve Buğra Korahan yaş kategorisinde ikinci oldu. Bisiklet parkurunda lastiği patlayan ve zaman kaybeden Ares’in bir diğer triatleti Kemal Elektrikçi ise yaş grubunda 6’ncılık elde etti. Ares’in bir diğer kadın triatleti Püren Eda Gözer ise yaş grubunda 4üncü geldi. Aspava sporcusu ve bu yıl Türkiye’de yaş grubunda şampiyonluk elde eden Berk Bağrıkara ise yaş grubunda ikinci oldu. Yine Aspava’dan Şevki Ahcıhoca kendi yaş grubunda üçüncülük kürsüsüne çıktı.

Tüfekçi Spor Kulübü triatletleri Tuğcan Özkızan yaş grubunda 5’inci, Ersun Hasan yaş grubunda 6’ncı olurken, Tüfekçi’nin kadın sporcusu Mine Devrim ise genel klasmanda 9’uncu, yaş grubunda ise 2’nci oldu. 
Kıbrıs Gazetesi

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?