Üst Koordinasyon Kurulu, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın çağrısıyla toplandı

Üst Koordinasyon Kurulu, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın çağrısıyla toplandı

Üst Koordinasyon Kurulu, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın çağrısıyla toplandı. Cumhurbaşkanı Tatar’ın başkanlığında, gerçekleşen toplantıda, Ardahan-Topçuköy-Mersinlik-Tatlısu bölgelerinde çıkan yangın masaya yatırılarak, olası yangınların önüne geçilmesi için alınması gereken ilave tedbirler ve konuyla ilgili yasal mevzuat hakkında istişarelerde bulunuldu.
Cumhurbaşkanı Tatar’ın, Anavatan Türkiye  yetkilileriyle gerçekleştirdiği girişimler sonucu yangın söndürme faaliyetinde kullanıma uygun KKTC’de konuşlandırılan yangın helikopteri ve özel aparatlı askeri helikopter ile yangınla mücadelede ilgili birimlerin tüm koşullara daha hazır ve daha aktif, koordineli ve çok daha hızlı bir çalışma mekanizmasına nasıl sahip olabileceği konusunda görüş alışverişi yapılan toplantıda Cumhurbaşkanı Tatar, yangından zarar gören doğal yaşamın, yeniden filizlenmesine olanak sağlayarak tekrardan bölgedeki habitatın geri dönüşümünü gerçekleştirmeye yönelik atılması gereken adımlarla ilgili düşüncelerini paylaştı.
Görüşmede ayrıca yangınla ilgili risk haritasının güncellenerek buna müteakip tedbirlerin güncel hale getirilmesini talep eden Cumhurbaşkanı Tatar, yangının etkilediği alanların rehabilitasyonuyla ilgili eylem planı hakkında ivedilikle ayrıntılı rapor hazırlanması gerektiğinin altını çizdi.

Toplantıda, güncel siyasi gelişmeler de ele alındı.

Toplantıda Başbakan Ünal Üstel, Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri, KTBK Komutanı Tümgeneral Sezai Öztürk, GKK Tümgeneral Zorlu Topaloğlu, Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, Polis Genel Müdürü Ahmet Soyalan, Sivil Savunma Teşkilat Başkanı Atilla Karaca, Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Amcaoğlu, Cumhurbaşkanlığı Dairesi Müdürü Serkan İlseven, Cumhurbaşkanlığı Özel Temsilcisi Ergün Olgun, üst düzey bürokratlar ve Cumhurbaşkanlığı Hukukçusu Av. Ziba Akkurt yer aldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır