Girne’de trafik perişan ediyor

ABONE OL
Eylül 19, 2016 10:04
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Girne’de uzun zamandır devam eden trafik sıkışıklığı, son zamanlarda iyice arttı. Girne belediye başkanı Nidai Güngördü, kent içerisindeki trafiği rahatlatmak için bir dizi önlem almaya başlayacaklarını söyledi. Yeni Liman Çemberi’yle, Karakum arasındaki yolla ilgili yeni çalışmaların olduğunu kaydeden Güngördü, ayrıca mahkemeler önü ve Ecevit Caddesi’ndeki sıkışıklığı gidermek için de toplu taşıma araçlarına yönelik yeni düzenleme geleceğini belirtti.

Girne’de uzun süredir yaşanan trafik sorunu iyice arttı. Şehir içerisinde yapılan çok katlı inşaatlar ve nüfusun artması gibi nedenler, trafik çilesini daha da büyüttü.

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Trafik Master Planı’nı yavaş yavaş yürürlüğe koymaya başladıklarını ancak şehir merkezindeki sıkışıklığın tamamen çözülmesi için Doğu Çevre Yolu’na kesinlikle ihtiyaç olduğuna vurgu yaptı.

Yeni liman çemberiyle Karakum arası düzenleniyor

Güngördü, kısa bir süre önce tamamlanan Girne Trafik Master Planı’ndaki konuları belediye meclisine sunarak onay aldıklarını kaydetti.

Trafiği rahatlatmak için Yeni Liman Çemberi’yle, Karakum istikameti arasındaki yolda yeni düzenleme yapmaya hazırlandıklarını ifade eden Güngördü, bu yola giriş ve çıkışları düzenlemek için refüj düzenlemesi yapacaklarını söyledi.

Güngördü, Karakum, Çağra LTD önüne ise bir çember yapılacağını ve bu bölgedeki trafiği bu şeklide rahatlatmayı hedeflediklerini belirtti.

Bellapais Kavşağı düzenlemesi başladı

Bellapais çemberinde, English School of Kyrina’ya dönen kavşakta düzenleme yapmaya başladıklarını anlatan Güngördü, o bölgede okul giriş ve çıkışını rahatlatacak yeni bir cep ve şerit yaratıldığını bildirdi.

Güngördü, hedefin, okullar açılmadan bu düzenlemeyi tamamlamak olduğunu ifade etti.

Mahkemeler önü büyük sıkıntı

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Girne Kaza Mahkemesi önü ve Ecevit Caddesi üzerinde ciddi bir trafik sorunu yaşadıklarını söyledi.

Başkan Güngördü, bu caddelerdeki trafiği rahatlatmak için, toplu taşıma araçlarına yönelik yeni bir düzenleme yapmaya hazırlandıklarını söyledi. Toplu taşıma araçlarının, Ecevit Caddesi’nde kuzeyden girerek güneye ilerleyeceğini, ancak güneyden kuzeye gidişlerini durduracak bir çalışma yaptıklarını anlatan Güngördü, trafik komisyonuyla da bir toplantı yaparak en kısa zamanda geçici çözüm olarak bu düzenlemeyi hayata geçireceklerini söyledi.

Doğu Çevre Yolu şart oldu

Doğu Çevre Yolu’nun ciddi bir ihtiyaç olduğuna dikkat çeken Güngördü, Lefkoşa’da veya batıdan, Alsancak ve Lapta’dan gelip Çatalköy’e gitmek isteyen vatandaşların, şehrin içerisine sokmadan Doğru Çevre Yolu’na ulaştırmak gerektiğini söyledi.

Nidai Güngördü, bu sayede Girne içerisindeki trafiğin ciddi şekilde rahatlayacağına dikkat çekti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.