177 Halk örgütü mükellefine hizmet belgesi takdim töreni düzenlendi

177 Halk örgütü mükellefine hizmet belgesi takdim töreni düzenlendi

ABONE OL
Haziran 8, 2023 19:57
177 Halk örgütü mükellefine hizmet belgesi takdim töreni düzenlendi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı’nın, Girne Bölgesi , halk örgütü kadrolarında görevli 1963 doğumlu 177 halk örgütü mükellefine yönelik hizmet belgesi takdim töreni bu akşam Girne Amerikan Üniversitesi Uluslararası Kongre Salonunda yer aldı.

Törende konuşan,Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı Girne Bölge Müdürü Coşkun Neşesibol, teşkilatın 1976 yılından bu yana gerek kadrolu personeli gerekse mükellef personelinin özverli çalışmalarıyla büyüyüp gelişerek , bugün sivil savunma konusunda lider olan birçok ülkeye örnek olacak düzeye ulaştığını kaydetti.

Mükellefler adına Niyazi Güvenir, vatan ve millet için ifa edilen bu uzun ve çetin görevi layıkıyla yerine getirmenin inancı ve huzuru içinde, bayrağı kendilerinden sonra gelenlere devredeceklerini belirterek,ihtiyaç duyulması halinde yeniden seve seve görev başında olacaklarını kaydetti.

Doğal afetlerle,dünyada Sivil Savunma olgusunun her geçen gün daha da önem kazandığını kaydeden Güvenir,teşkilatın son teknoloji cihaz ve ekipmanlarla ve eğtimli personeliyle kendisini güçlendirmesinin önemine işaret etti.

Sivil Savunma Teşkilat başkanı Atilla Karaca, KKTC’de arama kurtarma faaliyetleri icrasından sorumlu kurum olan teşkilatın , faaliyetleri hakkında bilgi vererek,toplumun afetler konusunda bilinçli ve hazırlıklı olmasının önem taşıdığını söyledi.

Topluma verilecek afete hazırlık eğitimlerinin, müdahaleye hazırlık çalışmaları kadar önem taşıdığını, bunun en önemli parçasının dahalk örgütü personeli eğitimleri olduğunu belirten Karaca, Şubat ayında Türkiye’de meydana gelen depremin toplumsal bilincin önemini ortaya koyduğunu hatırlattı.

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre,sivil savunma teşkilatının, savaşta ve barışta, devlet düzeninin çok önemli bir parçası olduğunu belirterek bu yapının personeliyle ,teknolojik altyapısıyla cihaz ve donanımlarıyla güçlü olmasının önem taşıdığını söyledi.

Sivil savunma tesşkilat başkanlığının , felaketlere müdahale , can kurtarma yanında bir diğer görevinin de , vatan, millet ve bayrak sevgisini ön planda tutmak olduğunu dile getiren Töre, teşkilatın bu görevi de başarıyla yerine getirdiğini kaydetti.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığının ülkenin çok önemli bir kurumu olduğunu belirterek, teşkilatın personel , teknolojisi ve teknik altyapısını geliştirerek, milli savunma , arama kurtarma, afetlerde zarar, can ve mal kaybının en aza indirilmesi konularında bilimsel çalışmalar yaptığını kaydetti.

Kurumun, en önemli özelliğinin, yıllar itibarıyle ülke genelinde, eğitilerek örgütün bir parçası haline gelen halk örgütü mükellefleri olduğunu kaydeden Tatar, mükelleflerin , teşkilata çok önemli katkılarda bulunduğunu belirtti.

Hizmet belgelerini alan mükelleflerin , ihtiyaç duyulması halinde yeniden görevlerinin başında olacağına inanç belirten Tatar, teşkilatın bu günlere gelmesine emek ve katkı koyan herkesi kutladı.

Teşkilatın TC ve KKTC devletlerinin katkılarıyla kabiliyetlerini üst düzeye çıkardığının yaşanan deprem felaketinde de görüldüğünü dile getiren Tatar, Doğu Akdenizdeki bir Türk devleti olan ve Türk Devletleri teşkilatında gözlemci konumunda olan KKTC devletinin, kurum kuruluş ve örgütlerinin uluslararası işbirliklerine uygun donanımda olmasının önemine vurgu yaptı.

Devlet olmanın bağımsızlık ve egemenlikten ibaret olmadığını kurum kuruluşları , gücü ve yapısını geliştirilmesinin de önem taşıdığını vurgulayan Tatar,KKTC’nin Anavatan Türkiye’nin katkılarıyla daha güçlü noktaya geldiğini belirtti.

KKTC Taekwando Judo Karete Aikido Hapkido , Kunfu Kurash Wushu federasyonunun gösterisinin ardından , halk örgütü mükelleflerine hizmet belgeleri takdim edildi.

Hizmet belgesi takdim törenleri, 15 Haziran 2023 Perşembe akşamı Güzelyurt Bölge Müdürlüğü bünyesindeki halk örgütü mükelleflerine yönelik olarak, Ortadoğu Teknik Üniversitesi Rauf Raif Denktaş Konferans Salonu /Kalkanlı’da,20 Haziran 2023 Salı akşamı Lefke Bölge Müdürlüğü bünyesindeki halk örgütü mükelleflerine yönelik olarak, Sivil Savunma Lefke Bölge Müdürlüğü / Denizli’de gerçekleşecek.

BRT
Source link

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.