DOLAR 27,5696 0.48%
EURO 28,9948 0.73%
ALTIN 1.614,970,20
BITCOIN 758647-0,14%
İstanbul
20°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

“KKTC yoluna istikrarlı bir şekilde devam ederken Türkiye Cumhuriyeti ile turizm, ekonomi, ticaret ve her türlü alanda ilişkilerin artarak gelişmesi sürecektir”
  • Kıbrısın Sözcüsü…
  • KIBRIS
  • “KKTC yoluna istikrarlı bir şekilde devam ederken Türkiye Cumhuriyeti ile turizm, ekonomi, ticaret ve her türlü alanda ilişkilerin artarak gelişmesi sürecektir”

“KKTC yoluna istikrarlı bir şekilde devam ederken Türkiye Cumhuriyeti ile turizm, ekonomi, ticaret ve her türlü alanda ilişkilerin artarak gelişmesi sürecektir”

ABONE OL
Eylül 27, 2023 08:53
“KKTC yoluna istikrarlı bir şekilde devam ederken Türkiye Cumhuriyeti ile turizm, ekonomi, ticaret ve her türlü alanda ilişkilerin artarak gelişmesi sürecektir”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Nurettin Kaynar başkanlığındaki Silifke Sanayi Odası heyetini kabul ederek görüştü.

Cumhurbaşkanı Tatar kabulde, KKTC devletinin istikrarlı bir şekilde yoluna devam ederken Türkiye Cumhuriyeti ile turizm, ekonomi, ticaret gibi alanlarda ikili ilişkilerinin artarak gelişmesinin ve sürmesinin öneminin altını çizdi.

“EKONOMİK, TİCARİ, SOSYAL VE KÜLTÜREL BAĞLARIN GÜÇLENMESİ İÇİN DENİZ SEFERLERİNİN GELİŞMESİ ÖNEMLİDİR”

Cumhurbaşkanı Tatar kabulde yaptığı konuşmasında, Türkiye’nin Silifke bölgesinin KKTC’ye olan coğrafik yakınlığına ve deniz yolu ile yapılan ulaşımın önemine işaret ederek; Anadolu ile ekonomik, ticari, sosyal ve kültürel bağların güçlenmesi için deniz seferleri aracılığıyla yakınlaşmanın ve bu seferlerin gelişmesinin önemine değindi.

Son yıllarda yaşanan salgın, ekonomik kriz ve deprem gibi olumsuzlukların etkilerinin geride kalması temennisinde bulunan Cumhurbaşkanı Tatar; “Ayrı bir devlet olan KKTC istikrarlı bir şekilde yoluna devam ederken, Türkiye Cumhuriyeti ile turizm, ekonomi, ticaret ve her türlü alanda ilişkilerin artarak gelişmesi devam edecektir” dedi.

“TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLE KARŞILIKLI TEMASLAR VE ZİYARETLERLE İLİŞKİLERİN GELİŞMESİNE MİLLİ ÇIKARLAR VE KÜLTÜREL BÜTÜNLÜK BAĞLAMINDA BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ”

Türkiye’deki ticaret odaları, sanayi odaları, üniversiteler, belediyeler ve sivil toplum örgütlerinin KKTC ile karşılıklı temaslar ve ziyaretlerle karşılıklı ilişkilerin gelişmesine ve gençlerin buluşmasına milli çıkarlar ve kültürel bütünlük bağlamında büyük önem verdiklerini belirten Cumhurbaşkanı Tatar, “İletişim çağında gönül birliği ve siyasi bütünlük bizi Anadolu ile daha da yakınlaştırmıştır. Türk milletinin bir parçası olarak Doğu Akdeniz’de bu önemli vatan toprağında biz Kıbrıs Türkleri artık bir antlaşma olacaksa, egemen eşitliğimiz ve eşit uluslararası statümüzün teyidi temelinde adadaki iki devletin iş birliği ile ancak kalıcı ve sürdürülebilir bir antlaşmanın olabileceğini ortaya koyduk ” dedi.

Birleşmiş Milletler 78’inci Genel Kurul toplantıları dolayısıyla New York’ta yaptığı temaslara değinen Cumhurbaşkanı Tatar, Kıbrıs Türklerinin yeni siyasetini Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da desteğiyle bir kez daha dünyaya duyurduklarını anlatarak Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Erdoğan’a verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

Türkiye Cumhuriyeti’nin farklı bölgelerinden katılacak Odalar ve Borsalar Birliği üyesi tüm odaların KKTC’de toplantı yapmalarının önemine değinen Cumhurbaşkanı Tatar, iki ülkeden iş insanlarının ortak projeler geliştirmelerinin önemli olduğunu vurguladı.

Görüşmede Silifke Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kaynar da, Cumhurbaşkanı Tatar’a Sanayi Odası’nın KKTC’deki iş insanları ile ikili ilişkiler ve ticari ilişkileri geliştirmek amacıyla yürütülecek faaliyetler ve düzenlenecek organizasyonlar hakkında bilgi verdi.
Source link

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.