Tatar:Yurt dışında yaşayan Kıbrıs Türklerinin yürekleri, KKTC ile birliktedir

Tatar:Yurt dışında yaşayan Kıbrıs Türklerinin yürekleri, KKTC ile birliktedir

ABONE OL
Mart 15, 2024 18:30
Tatar:Yurt dışında yaşayan Kıbrıs Türklerinin yürekleri, KKTC ile birliktedir
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, İngiltere Kıbrıs Türk Dernekleri Konseyi (CTCA) Başkanı Kenan Nafi ve Başkan Yardımcısı Halil İzzet’i kabul ederek görüştü.

Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar kabulde yaptığı konuşmada, İngiltere Kıbrıs Türk Dernekleri Konseyi’nin Kıbrıs Türklerinin Birleşik Krallık’taki en geniş çatısı olduğunu belirterek yürütülen faaliyetleri ve Kıbrıs Türklerinin ülkedeki farklı sektörlerdeki başarılarını büyük takdirle izlediğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Tatar, “Kıbrıs Türklerinin Birleşik Krallık’ta yaşamlarını sürdürürken, oradaki sosyal dokuya ve ekonomiye katkı sağlamaktadırlar. Gelecek nesillerin köklerini, tarihlerini, dillerini ve kültürlerini öğrenmeleri çok önemlidir” dedi.

Uzun yıllar İngiltere’de yaşadığını belirten Cumhurbaşkanı Tatar, Konsey Başkanı Nafi’ye, CTCA İngiltere ekibine ve üye derneklerine yürüttükleri yoğun çalışmalardan dolayı teşekkür etti. Cumhurbaşkanı Tatar, “Yurt dışında yaşayan Kıbrıs Türklerinin yürekleri KKTC ile birliktedir” dedi.

İngiltere Kıbrıs Türk Dernekleri Konseyi (CTCA) Başkanı Kenan Nafi ise, kendilerini kabul ettiği için teşekkür ederek Cumhurbaşkanı Tatar’ı, Haziran ayında Londra’da düzenlenecek 7. Kıbrıs Türk Kültür Festivali’ne davet etti.
Source link

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.