Tüz: 4.5G için 31 Temmuz’dan itibaren hazırız ve 28 Ekim’i beklemeden bu geçişi yapabiliriz

Tüz: 4.5G için 31 Temmuz’dan itibaren hazırız ve 28 Ekim’i beklemeden bu geçişi yapabiliriz

ABONE OL
Eylül 7, 2023 14:56
Tüz: 4.5G için 31 Temmuz’dan itibaren hazırız ve 28 Ekim’i beklemeden bu geçişi yapabiliriz
0

BEĞENDİM

ABONE OLKKTC Telsim Genel Müdürü Sefer Tüz, 4.5G’ye geçiş için 31 Temmuz’dan itibaren hazır olduklarını ve ihale şartnamesinde öngörülen 28 Ekim’i beklemeden bu geçişi yapabileceklerini söyledi.

KKTC Telsim Genel Müdürü Sefer Tüz, Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar, Kurumsal İletişim Müdürü Nil Zorlu Atai ve Kurumsal İletişim Uzmanı Berrin Bardak ile Türk Ajansı Kıbrıs’a gerçekleştirdiği ziyarette Ajans Müdürü Dr. Fehmi Gürdallı ile görüştü

Görüşmede Telsim ile TAK’ın 50’nci yılı nedeniyle yapılması planlanan projeler ve iş birliği olanakları ele alındı.

TAK’ın KKTC’nin resmi haber ajansı olarak ülkenin en önemli haber kaynağı ve önemli bir kurumu olduğunu ifade eden Tüz, Telsim olarak her türlü iş birliğine ve desteğe açık olduklarını belirtti.

Tüz, görüşme sırasında 4.5G’ye geçişle ilgili değerlendirmelerde de bulundu.

İhale şartnamesine göre ihale tarihinden 10 aylık bir süre içinde 4.5G’ye geçişin öngörüldüğünü ifade eden Sefer Tüz, Telsim olarak yatırımları hızlı bir şekilde gerçekleştirdiklerini ve öngörülenden çok daha erken bir dönemde, 31 Temmuz’da 4.5G’ye geçiş için hazır hale geldiklerini vurguladı.

Vodafone olarak bu süreci önemsediklerini kaydeden Tüz, 31 Temmuz itibarıyla tüm testlerin başarıyla tamamlandığını söyledi.   Tüz, “Biz vergi rekortmeni bir operatör olarak 31 Temmuz’dan itibaren hazırız. 28 Ekim’i beklemeden 4.5G’ye geçebilmek için ilgili bakanlıktan talepte bulunduk, yanıt bekliyoruz. Bu çağdaş teknolojiyi KKTC’de yaşayanların tamamının daha fazla gecikmeden kullanmasını amaçlıyoruz” dedi.

Sefer Tüz, 4.5G ile birlikte geçiş sürecinde Eylül ayına özel, müşteri tarife ücretlerinde  yüzde 50 indirime gittiklerini de kaydetti.

TAK/BRT


Source link

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.