Belediyeler Birliği Genel Kurul ve ardından da basın toplantısı düzenledi

ABONE OL
Mayıs 11, 2019 16:43
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği, belediyelerin Anayasal haklarının erozyona uğratılmasına sessiz kalmayacağını ve sineye çekmeyeceğini belirtti.

Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği art arda gelen yasa tasarıları arasında yerel yönetimleri yakından ilgilendiren tasarılarda belediyelerin Anayasal görevlerine müdahale olduğunu gözlemlediği gerekçesiyle Genel Kurul düzenledi.

Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, Belediyeler Birliği Genel Kurulu sonrası alınan kararları basın toplantısı düzenleyerek açıkladı.

Özçınar, Belediyeler Birliği’nin amacının; üyeleri arasında ortak olan ideal ve ilkeleri korumak ve gerçekleştirmek için daha ileri bir birlik sağlamak olduğunu belirtti.

Belediyelerin Anayasal haklarının erozyona uğratılmasına sessiz kalmayacaklarını ve bunu sineye çekmeyeceklerini söyleyen Özçınar, yeni oluşacak hükümetten; teknolojik, ekonomik ve sosyal gelişmelerin getirdiği veya gerektirdiği yasal değişikliklerin Belediyeler Yasası içinde yer alması için yasa tasarısı çalışmalarını gündemine almasını beklediklerini kaydetti.

Özçınar, Belediyeler Birliğ’nin, bu yasa tasarısı çalışmalarını hazırlama ve yeni oluşacak hükümetin gündemine getirmeyi kendine birincil görev olarak gördüğünü de kaydetti.

Basın toplantısında yer alan LTB Başkanı Mehmet Harmancı ile Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli de, belediyeleri ilgilendiren ve vatandaşa kaliteli hızlı ve sürdürülebilir hizmetin sunulmasını sağlayacak yasal düzenlemelerin yapılmasını istedi.

(BRT)

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.