Göçmenköy lağım sularına gömüldü!

ABONE OL
Eylül 17, 2016 11:02
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Göçmenköy lağım sularına gömüldü

Göçmenköy’de önceki akşam Şehit Sonay Beyzade Sokakta bulunan Özok 2 Apartmanı’nın kanalizasyon kuyusunun taşması sonucu atık sular yola taştı.

Lefkoşa- Göçmenköy’de bulunan Raif Denktaş Caddesi önceki gece lağım sularına gömüldü. Şehit Sonay Beyzade Sokağının başında bulunan Özok 2 Apartmanının kanalizasyon kuyusunun taşması sonucu atık sular sokağa ve caddeye taştı.

Bölgeyi saran kötü kokulardan rahatsız olan vatandaşlar, vidanjör çağırarak taşan kuyuyu temizlettirdi. Apartman sakinlerinin birçoğunun tuvaletlere
kağıt mendil atması sonucu tıkanan borular nedeniyle suların taştığını söyleyen bölge sakinleri, belediyenin bu soruna çare bulmasını istedi.


“İnsanlar duyarsız”


YENİDÜZEN’e konuşan çevre sakinleri, 20 yıla yakındır bu problemin yaşandığını belirterek, apartman sakinlerinin duyarsızlığından yakındı. Geçtiğimiz akşam lağım sularının sokağa aşarak caddeye taştığını, kötü kokudan dışarıda durulmaz hale gelindiğini aktaran yurttaş, insanların tuvaletlerine kağıt mendil atması nedeniyle logarın taştığını ve insan dışkılarının dere gibi yayıldığını belirtti.

Kanalizasyonun apartmana ait olması ve ara sokakta bulunması nedeniyle belediyenin belli bir ücret karşılığında kuyu boşaltabildiğini kaydeden bölgeli, kendilerinin vidanjör çağırarak kuyuyu temizlettirdiklerini anlattı.


“Hastalık kol geziyor”

Bahse konu apartmanın kanalizasyon sisteminde hata yapıldığını, kuyunun kapaklarının yukarıya kalkık vaziyette olduğun için her 2 ayda bir tıkanma olduğundan yakınan bölge sakinleri, alt yapı sorunu nedeniyle lağım sularının yola taştığını ve hastalık yayıldığını belirtti.

Apartman Yasası olmaması nedeniyle vurdumduymaz davranıldığını aktaran bölge sakinleri, kimsenin elini cebine atmadığını ve bu sıkıntının devam ettiğini aktardı. Kötü kokular nedeniyle hijyen sorunu yaşandığını belirten yurttaş, belediyenin bu sorunu gidermesi gerektiğini ifade etti.

Yenidüzen

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.