Nöbetçi noterlerde yoğun mesai

Nöbetçi noterlerde yoğun mesai

Adalet Bakanlığı ile Türkiye Noterler Birliğinin ülke genelinde hafta sonları nöbetçi noterlik uygulaması kapsamında, merkez Akdeniz ilçesi Uray Caddesi’ndeki Mersin 3. Noterliği, bayram öncesi saat 10.00 itibarıyla vatandaşlara kapılarını açtı.

1 saatte 200 kişi sıra aldı

Noterin önünde sabahın erken saatlerinden itibaren kuyruk oluşturan vatandaşlar, mesainin başlamasıyla işlemlerini yaptırdı.

Vatandaşlar, çoğunlukla araba ve motosiklet devri için işlem yaparken, noterin açıldığı ilk 1 saatte yaklaşık 200 kişi işlem gerçekleştirmek için sıra aldı.

Mersin 3. Noter Başkatibi Asuman Erdoğan Acar, nöbetçi noter uygulamasının 6 Nisan 2019’da hayata geçirildiğini anımsatarak, uygulama kapsamında ikinci nöbetlerini tuttuklarını söyledi.

Bayram öncesi noterlerde yoğunluk yaşandığını anlatan Acar, “Geçen hafta cumartesi günü nöbetçiydik, oldukça yoğundu. Ancak bu sefer bayram öncesi daha çok yoğunluk var. Uygulama büyük bir ihtiyacı karşıladı. Bizler de bu kadar talep göreceğini bilmiyorduk. Vatandaşlara hizmet vermeye çalışıyoruz” dedi.

Vatandaş memnun

Noterde işlem yaptıran Süleyman Gül, araba devri için geldiğini belirterek, “Bayramdan önce arabamız yoktu, aldık. Bayramda arabamız olsun istedik” diye konuştu.

İsmail Başar da uygulamadan memnun kaldıklarını vurgulayarak, bayramı arabasız geçirmedikleri için mutlu olduklarını dile getirdi.

Hasan Hüseyin Şahin ise, çok sayıda kişi gibi araba devri için nöbetçi notere geldiğini aktararak, “Uygulama dolayısıyla teşekkür ediyoruz. Allah devletimizden razı olsun. Noterlerin hafta sonlarında açık olmasından dolayı memnunuz. Araba aldık, bayramda memleketimiz Kayseri’ye gideceğiz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?