Trump: Kim’den çok sıcak ve samimi bir mektup aldım

Trump: Kim’den çok sıcak ve samimi bir mektup aldım

ABD Başkanı Donald Trump, Iowa eyaletine hareketinden önce Beyaz Saray’ın bahçesinde basın mensuplarına gündemi değerlendirdi.

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’dan “çok güzel” bir mektup aldığını belirten Trump, “Kendisiyle iyi ilişkilerimiz var. Çok olumlu şeyler olacağını düşünüyorum” dedi.

Sözlerini detaylandırmayan Trump, yakında Kim ile yeni bir buluşmanın mümkün olduğunu söyleyerek, “Çok sıcak ve samimi bir mektup. Kuzey Kore’nin büyük bir potansiyeli olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

Trump, CIA için çalıştığı iddia edilen Kim’in üvey kardeşi hakkındaki bir soruya ise, “Benim başkanlığım altında buna izin vermezdim” sözleriyle yanıt verdi.

ABD Başkanı Trump ile Kuzey Kore lideri Kim arasında Vietnam’da şubat ayı sonunda yapılan ikinci görüşmede anlaşma sağlanamamış, Beyaz Saray iki ülke arasındaki görüşmelerin devam edeceğini açıklamıştı.

Pelosi’ye yüklendi

Öte yandan Trump, Temsilciler Meclisinin Demokrat Başkanı Nancy Pelosi’ye yüklenerek, “Nancy tam bir pislik. Demokratlar birçok suç işledi. (Ruslarla) Hiçbir gizli iş birliği yokken hepimizin zamanını boşa harcadılar. Önce Pelosi bana saldırdı, ben İngiltere Kraliçesi ve Fransa Cumhurbaşkanı ile görüşürken hakkımda korkunç şeyler söyledi. Bunun olmaması gerekiyordu” değerlendirmesini yaptı.

Sabah saatlerinde Trump hakkında konuşan Pelosi, “Onunla işim bitti. Artık onun hakkında konuşmak bile istemiyorum” ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?