Vize Borcu Başını Yaktı.!

Vize Borcu Başını Yaktı.!

Melin Dobran

Vize borcundan dolayı ülkeye sahte kimlik ile giriş yaptıktan 9 yıl sonra yakalanan sanık Mustafa Örs hakkındaki dava karara bağlandı. Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan sanık hakkında 6 ay hapislik kararı verildi. Başkan Düriye Elkıran, Yargıç Hasan Dağlı ve Yargıç Mesut Mesutoğlu huzurunda görüşülen davada sanığın “sahtekârlıkla kayıt temini, sahte belgeyi tedavüle sürme ve başkasının kimliğine bürünme” suçlarından yargılandığı belirtildi.

Sanık hakkında verilen kararı okuyan Yargıç Mesut Mesutoğlu, sanığın 60 bin TL vize borcundan dolayı Türkiye’de 500 TL’ye temin ettiği, üzerinde kendi resmi bulunan sahte TC kimlik kartı ile Girne Turizm Limanı’ndan ülkeye giriş yaptığını söyledi.

Restoranda çalışırken yakalandı

Yargıç Mesut Mesutoğlu, ülkeye sahte kimlik ile 2007 yılında giriş yapan sanığın 9 yıl sonra tespit edilerek yakalandığını belirtti. Yargıç, sanığın Gazimağusa’da bir restoranda çalıştığı ve sahte kimlik ile burada yaşamını sürdürdüğüne dair ihbar üzerine yakalanmasının ardından tutuklu yargılanmak üzere cezaevine gönderildiğini ifade etti.

Mesutoğlu, sanığın işlediği suçların giderek arttığına, Ortadoğu bölgesinde yaşanan karmaşadan dolayı sahte kimliklerle ülkeye giriş yapanların sayısının arttığına dikkati çekerek, sınır kapılarında ve havaalanlarında sıkı bir denetim yapılması gerektiğine vurgu yaptı. Yargıç Mesutoğlu, sanığın işlediği suçların kamu menfaatine zarar verdiğini ifade ederek, sanığı yargılandığı 3 davadan suçlu bulup 6 ay hapse mahkûm ettiklerini açıkladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?