Bakan Çavuş: Basın özgürlüğü her zaman korunmalı ve desteklenmeli

Bakan Çavuş: Basın özgürlüğü her zaman korunmalı ve desteklenmeli

ABONE OL
Temmuz 10, 2024 16:28
Bakan Çavuş: Basın özgürlüğü her zaman korunmalı ve desteklenmeli
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Hüseyin Çavuş, basın özgürlüğünün her zaman korunması ve desteklenmesi gerektiğini vurguladı.

Bakan Çavuş 11 Temmuz Basın Günü nedeniyle yayımladığı mesajda, basın özgürlüğünün, demokrasinin temel taşlarından biri olduğunu ve toplumların bilgiye erişim hakkını güvence altına aldığını belirterek, “Sizler, doğru ve tarafsız bilgiyi halka ulaştırarak toplumların aydınlanmasına ve bilinçlenmesine önemli katkılar sağlıyorsunuz” dedi.

Basın mensuplarının, zorlu koşullara rağmen gerçekleri araştırma, doğru bilgiyi zamanında ve etkili bir şekilde iletme konusundaki kararlılığı ve özverisinin takdire şayan olduğunu ifade eden Çavuş, demokrasinin ve adaletin korunması, toplumların bilinçlenmesi, insan hakları ve özgürlüklerin savunulması gibi önemli konularda yapılan çalışmaları takdirle karşıladığını belirtti.

Basın özgürlüğünün her zaman korunması ve desteklenmesi gerektiğini vurgulayan Çavuş, basın mensuplarının güvenliğinin ve bağımsızlığının sağlanmasının, demokratik bir toplumun olmazsa olmazı olduğunu kaydetti.

Tüm basın çalışanlarına teşekkür ederek, görevlerinde başarılar dileyen Çavuş, sağlıklı, başarılı çalışma ortamları temenni etti.
Source link

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.