İBB’de Murat Kazanasmaz’ın görevine son verildi!

İBB’de Murat Kazanasmaz’ın görevine son verildi!

23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri öncesinde, İBB çalışanları adına Ekrem İmamoğlu‘nu hedef alan bir açıklama metnini okuyan, İBB’de trafik uzmanı olarak görev yapan Murat Kazanasmaz‘ın görevine son verildi. Sözcü’ye konuşan Kazanasmaz, “İşten çıkarılmayı bekliyordum. Şaşırmadım.” dedi.

Sözcü’de yer alan habere göre; Bir grup İBB çalışanı, 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ‘yenileme’ seçimlerinden tam 2 hafta önce İBB binası önünde ‘Ekrem İmamoğlu karşıtı’ miting düzenlemiş, mitinginde konuşmayı trafik uzmanı İBB çalışanı Murat Kazanasmaz yapmıştı. Açıklamada “İstanbulumuz için yıllardır kaynakları etkin ve verimli kullanarak yapılan yüzlerce hizmet ve faaliyeti bir algı operasyonu ile ‘israf’ kavramına sıkıştırma ‘insafsızlığı’ gösterenleri kınıyoruz” denilerek açıkça Ekrem imamoğlu protesto edilmişti.

Murat Kazanasmaz’ın işine son verildi

Kamuoyunda da tepkiye neden olan açıklamayı okuyan Murat Kazanasmaz’ın bugün işine son verildi. İşten çıkarmanın kendisine tebliğ edildiğini belirten Kazanasmaz “Olması gereken süreç işledi. İşten çıkarılmayı bekliyordum. Şaşırmadım. Ben hiçbir zaman siyasetin içinde olmadım ve bundan sonra da olmayı düşünmüyorum” dedi.

Ben sadece bana verilen metni okudum

12 Haziran 2019’daki ‘miting’ ile ilgili “Ben sadece o gün bana verilen metni okudum. Biz zaten Medya AŞ olarak belediyenin organizasyonlarında çağrılıp görev alırız. O gün de öyle oldu. Çağırdılar ve metni okumamı istediler.” diye konuştu.

Siyasete hiçbir zaman bulaşmadım

Kazanasmaz “İmamoğlu yönetimine kırgın mısınız?” sorusuna ise “Kırgınlıktan ziyade 23 yıldır verilen bir emek var ortada. O anlamda kimseye kırgın değilim. Bu kararı bekliyordum. Ben siyasete hiçbir zaman bulaşmadım. Bundan sonra da bulaşmayacağım.” yorumunda bulundu.

Ünlü fotoğrafçının acı günü!

Arka Sokaklar’da flaş ayrılık! 13 yıldır kadrodaydı…

‘Siyasi düşmanlıklarını kusmak için Boşnak kimliğini kullandılar’

Ailecek Şanslıyız yarışması ne zaman başlıyor?

Aşk Ağlatır dizisinin ilk tanıtımı yayınlandı!

Zülfü Livaneli, Celal Şengör ve Fatih Altaylı birbirine girdi!

Seda Bakan anne oldu!

7. Koğuştaki Mucize filminin ustalar koğuşu

Gelinim Mutfakta yeni sezon ne zaman başlıyor?

tv100’den yeni spor programı! Hangi deneyimli isim sunacak?

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?