Kani Beko’den vali hakkında suç duyurusu

ABONE OL
Mayıs 21, 2014 22:02
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Basmane Meydanı’nda toplanan sendikalar, Gazi Bulvarı üzerinden Konak Meydanı’na kadar, “Taşerona karşı tek ses, tek yürek” yürüyüşü yaptı. CHP İzmir Milletvekilleri Mustafa Moroğlu, Mustafa Balbay ve Devrimci İşçi Sendikaları (DİSK) Genel Başkanı Kani Beko’nun da katıldığı kortej, sloganlar atarak dövizler ve sloganlar eşliğinde eski Sümerbank binası önüne geldi. Valilik binasına çıkan Konak Meydanı girişini bariyerlerle kapatan polis TOMA’larla da önlem aldı.

Burada basın açıklaması yapan DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu, “Patronlar daha çok kazansın” diye iş güvenliğinden, işçiden tasarruf yapıldığını ileri sürdü. Soma’daki maden faciasını unutturmayacaklarını ve hesap soracaklarını ifade eden Çerkezoğlu, taşeron çalışma sistemini eleştirdi. Tür-İş 3. Bölge Başkanı Hüseyin Karakoç da, belediyeler başta olmak üzere tüm kamu kurumlarında taşeron çalışma düzeni kalkana kadar, bu sistemle birlikte mücadele edilmesi gerektiğini ifade etti.

15 Mayıs tarihinde gerçekleşen olaylar sırasında TOMA’ların sıktığı tazyikli su nedeniyle yaralanan DİSK Genel Başkanı Kani Beko, olayla ilgili suç duyurusunda bulunduklarını dile getirdi. DİSK Genel Başkanı Kani Beko, “TOMA’nın yanındaydım. Vanayı bana doğru çevirdiler ve bana nokta atışı yaptılar. Bana göre tamamen kasten yapılan bir hareket olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle İzmir Valisi ve İzmir Emniyet Müdürü hakkında arkadaşlarımız gerekli hukuki incelemeyi yaptıktan sonra suç duyurusunda bulunduk. Bu olayla ilgili iç hukuk yolları kapanırsa, hakkımızı Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine taşıyacağız.”

Kulağındaki rahatsızlık gerekçesiyle kürsüden konuşma yapmayan DİSK Genel Başkanı Kani Beko, kulak zarında tespit edilen yırtık nedeniyle bugün ameliyat olduğunu söyledi. Beko, Kulak zarıma yama yaptılar Pazartesi tekrar İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait Eşrefpaşa Hastanesi’ne giderek tedavi olacağını belirtti.

Kaynak: DHA

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.