Küçükkaya’dan ‘soruları Yıldırım’a verdi’ iddiasına yanıt!

Küçükkaya’dan ‘soruları Yıldırım’a verdi’ iddiasına yanıt!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayları Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu‘nun çıkacağı canlı yayın programının moderatörlüğünü üstlenecek olan gazeteci İsmail Küçükkaya, Habertürk TV canlı yayına telefonla bağlanarak Fatih Altaylı‘nın sorularını yanıtladı.

İsmail Küçükkaya İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayları Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu’nun ortak canlı yayını öncesinde yapılan iddia ve yorumlara açıklık getirdi.

Habertürk’te yer alan habere göre; İsmail Küçükkaya şunları söyledi:

– Galiba Ekrem İmamoğlu, Binali Yıldırım’ın ortak yayındaki soruları görmek istediğini söylemiş. Bunu nereden çıkardığını bilmiyorum. Çünkü Ekrem İmamoğlu ile günlerdir hiç konuşmadım. Dolayısıyla böyle bir şeyi bana dayandırarak söylemiş olması bir milyarda sıfır ihtimal. Daha sonra galiba sizin de böyle bir iddianız olmuş.

Fatih Altaylı: Şimdi iddia şu, Binali Yıldırım tarafının soruları istediği, senin soruları onlara verdiğin ve onlara verdikten sonra da diğer tarafı arayıp, ‘Binali Yıldırım tarafına soruları ilettim, istiyorsanız size de vereyim’ dediğin yolunda bir iddiaydı. Senin bu konuda söyleyeceğin nedir:

– Fatih Abi bu iddiayı siz mi dillendirdiniz?

Fatih Altaylı: Hayır, bu iddia Sözcü Gazetesi’nde son dakika olarak yer aldı. Ekrem İmamoğlu’nun böyle bir şey söylediği yolunda.

– Birincisi ben gerçekten günlerdir Ekrem İmamoğlu ile konuşmadım. İkincisi daha hazırlanmış hiçbir soru yok. Üçüncüsü Binali Yıldırım’ın benden böyle bir talebi olmadı, olamaz. Dördüncüsü açık oturuma ilişkin henüz hiçbir soru hazırlanmadığı gibi hazırlanma aşamasında, sonrasında, yayından önce de hiç kimsenin bunu benim dışımda bilmesi mümkün değil. Kimseye vermem ben onları.

Fatih Altaylı: Peki İsmail, formatla ilgili Ali Saydam’ın soruları var. Nasıl bir format olacak, 3,5 saat mi sürecek? Aynı sorular iki adaya mı sorulacak? Kafandaki format ne? Bir şey oluşturdun mu kafanda?

– Beni Engin Altay’la Mahir Ünal’la bir aradayken iki ya da üç kez aradılar. Dediler ki, ‘Tamamen inisiyatifi size bırakıyoruz, soruları siz hazırlayın, yalnızca iki adaya siz sorun, eşit süre verin’ dediler. Aynı şeyleri moda mod iki adaya soramam. Bazı sorular İmamoğlu’na, bazı sorular Yıldırım’a sorular. Burada riayet edeceğim kural soruların bilinmemesi, benim tarafımdan hazırlanması ve iki adaya eşit hakkı tanımak. Önce iki adayın kurmayları ve aynı zamanda iki partinin kurmayları format üzerinde genel prensiplerde anlaşacaklar. Ben soruları tamamen k endim sormak üzere, kendim belirleyerek onların belirlediği formata uyacağım. Onlar bana derlerse ki, ‘şu kadar süre içerisinde adaya şu süreyi verelim’ diye. Benim kafamda toplam 20 soru var. Bu biraz fazla olabilir. Henüz zihinsel anlamda kafamda oynuyorum meseleyi.

KENDİMLE İLGİLİ HİÇBİR PROBLEM GÖRMÜYORUM

Ali Saydam: Sana basit bir şey tavsiye ediyorum. Partilerin kurmaylarına da tavsiye ediyorum. Dünyadaki formatı incelesinler. Baksınlar nasıl oluyor. Hepimizin ortak endişesi mevcut formatla bu işin senin başına çorap öreceği yolunda. Refleks olarak seni nasıl koruruz diye düşünüyorum.

– Benim bu yayınla ilişkin sorun olma ihtimalini hiç görmüyorum. Ben bunu evrensel standartlarda gazetecilik olarak hiçbir adayı mağdur etmeden, kamuoyunun merak ettiği soruları sorarak bir katkı olarak sağlayacağıma yüzde yüz inanıyorum.

İsmail Küçükkaya’dan ‘ortak yayın sorularını Binali Yıldırım’a verdi’ iddiasına yanıt: Benden böyle bir talebi olmadı, olamaz. Hiç kimsenin bunu benim dışımda bilmesi mümkün değil. Kimseye vermem ben onları https://t.co/nbZj87wOo8 pic.twitter.com/RpU1yjX12h

THY, Tuvana Türkay ve Alper Potuk’a dava açıyor!

Romanya’nın en sevilen Türk oyuncusu

BJK TV kapanıyor: Bütün çalışanlar işten çıkarıldı!

Şampiyon dizisinin ikinci tanıtımı yayınlandı!

Türk Kızılayı’ndan Müge Anlı’ya Platin Madalya

Yıldırım’dan İmamoğlu’na ‘canlı yayın’ yanıtı: Bunun adı basitliktir

Ekrem İmamoğlu’ndan ortak yayınla ilgili flaş iddia!

Aslı Enver ve Murat Boz çiftinden evlilik müjdesi!

Eski eşi kızdıracak sözler: Son kullanma tarihi geçti

Melek Mosso, ‘Babayı alırsın’ dedi, orta parmağı gösterdi!

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?