‘Rock Off’ festivali geri dönüyor!

‘Rock Off’ festivali geri dönüyor!

Türkiye’nin önemli rock/metal festivallerinden Rock Off, Birlikte Güzel ile metal müzikseverleri bu yıl da kendinden geçirecek. Bir yıl aranın ardından yeniden dönen Rock Off festivali, bu yıl da birbirinden özel isimleri ağırlayacak.

Festival’de sahnenin ilk konuğu TEC olurken, ardından Türk Metalcore ve Melodik death metal grubu Undertakers sahne alacak. GÜRZ olarak kurulan, sonradan bugünkü hâline evrilen ve Anadolu gamlarına bağlı kalan İstanbullu death metal grubu Khepra’nın yanı sıra, Southern Metal, Sludge Core tarzı bir beste grubu olan ve Türkiye’de türünün ilk örneği olan Ankaralı grup Black Tooth da Rock Off’un ilgi çekici grupları arasında yerini alıyor.

Rock Off Festivali’nin en önemli Türk grubu ise Heavy Metal tarzının ülkemizdeki sembolü haline gelen Pentagram olacak. 30 yılı aşkın süredir müzik hayatını sürdüren Pentagram, son olarak sevilen şarkılarını yeniden yorumladığı ve grubun 30. yılına özel olarak 2017’de yayımlanan “Akustik” albümü ile kendini yeniden hatırlatmıştı.

Festivalde ayrıca, kendilerine “Epik, Folk, Metal” etiketini uygun gören Helsinki’li Fin folk metal grubu Ensiferum ve İsveç’in progresif metal türündeki en büyük gruplarından Opethen dikkat çeken gruplar olarak sahnedeki yerini alacak.

Birlikte Güzel Sunar: Rock Off 2019’un en dikkat çeken ismi Opeth

1990 yılında İsveç’te kurulmuş progresif metal grubu Opeth, etkin olduğu yıllardan günümüze kadar caz, progresif rock, geleneksel, blues, klasik tarzdaki müziği, metal müzik ile müziğini daima canlı tutmuş zenginleştirmiştir. 13.cü albümünün duyurusunu yapan grup, İlk zamanlarında Extreme Metal, death metal hatta black metal melodilerini çok yoğun kullanırken, Blackwater Park ve Deliverance albümlerinden sonra progresif etki hızla baskınlaşmıştır. Türkiye’de oldukça geniş bir hayran kitlesine sahip grup, akustik gitar ve yumuşak vokal bölümlerinin yanı sıra, güçlü geçişler ile sert melodilere ve brutal vokalleri sıkça kullanıyor.

Audioban Music Embassy

Düzenlediği etkinlikler ve yayımladığı albümlerle bağımsız müzik sahnesine taze kan olan müzik inisiyatifi Audioban, Rock Off katılımcılarını Audioban Music Embassy’e bekliyor. Audioban Music Embassy, Dragon’s Den (powered by Audioban) sahnesinde yer alacak İzmirli melodik hardcore grubu Scenes We Have Missed ve İstanbul çıkışlı melodik death & thrash metal ekibi Furtherial’ın yanı sıra imza saatleri ve müzik ekseninde deneyim alanlarına ev sahipliği yapacak.

Dijital bağımlılığı ölçen program geliştirdi: ‘Türkiye’de ve dünyada bir ilk’

Canlı yayında gazeteciye saldırı!

‘Efsane Aile’nin yayın tarihi belli oldu! Ne zaman başlıyor?

Ekrem İmamoğlu’nun görevi devralacağı tarih belli oldu!

İmamoğlu seçildikten sonta ilk kez Habertürk TV’de!

Ayşe öğretmene beraat

Microsoft ve Intel, Huawei’ye desteğini sürdürecek

MADO’dan sosyal medyada dolaşan videoyla ilgili açıklama

Hakan Atilla’nın tahliye olacağı tarih belli oldu

Ekrem İmamoğlu dünyaca ünlü sunucunun sorularını yanıtladı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?