Sahte deterjanlar için ucuzluk mağazası açtılar

Sahte deterjanlar için ucuzluk mağazası açtılar

Mersin’de ucuz temizlik malzemeleri satılan bir mağazaya yapılan baskında 2 ton sahte temizlik maddesi ile bu malzemelerin ambalajlanmasında kullanılan çok sayıda malzeme ele geçirildi.

Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri merkez Toroslar İlçesi Demirtaş Mahallesi Soğuksu Caddesi üzerindeki bir işyerinde, sahte deterjan satıldığı ihbarını aldı. Mersin 4.Sulh Ceza Mahkemesinin verdiği karar ile harekete geçen ekipler söz konusu iş yerine geldi. Ekipler mağazanın raflarında bulunan temizlik malzemelerinin sahte olduğunu görünce büyük şaşkınlık yaşadı.

Yapılan arama sonunda 1053 adet çeşitli markalara ait farklı ebatlarda detarjan poşeti, 50 adet şampuan kolisi, 500 adet deterjan ölçeği, 595 adet farklı markalarda şampuan ile çok miktarda paketler içerisinde deterjan ele geçirildi.

Elektronik tartı, silikon tabancası, sıcak pres makinası ile 3 leğenin ele geçirildi operasyonda iş yerinin hemen arkasında imal edilen temizlik malzemelerin ucuz deterjan adı altında mağazada piyasaya sürüldüğü tespit edildi.

Ele geçirilen 2 ton soda, tuz ve deterjan ürünlerine el konularak, işyeri sahibi H.E. hakkında yasal işlem yapıldı.

Kaynak: CİHAN

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?