Şehit Hüseyin Ruso Ortaokulu’nda yıl sonu faaliyetleri devam ediyor

ABONE OL
Mayıs 11, 2019 13:13
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şht. Hüseyin Ruso Ortaokulu’nda 2018-19 yılı öğretim yılı yıl sonu etkinlikleri çerçevesinde faaliyetler devam ediyor.

Bahar Şenliği, Okul Sergisi ve bölümlerin çalışmaları hakkında düzenlenen özel günde okulda yapılan eserler sergilendi. Genel Orta Eğitim Daire Müdürü, Aktan Erdoğa, Vakıflar Genel Müdürü İbrahim Benter, Okul Müdürü Ergin Mazharoğlu ve Okul Aile Birliği Başkanı Necati Özsoy seminerde öğrenciler ve öğretmenlerin hazırlamış oldukları Kıbrıs’a özgü eşyaları, güzel el işlemelerini ve labaratuvar çalışmalarını büyük bir ilgi ile izlediler. Sınıflar arası düzenlenen futbol ve basketbol turnuvaları sonunda dereceye giren öğrencilere madalyalar takdim edildi.

Bu yıl büyük bir titizlikle hazırlanan okul müsameresi de Lefkoşa AKM’de gerçekleşti. Okul öğrencilerinin oluşturduğu orkestranın müzik dinletisi, folklor gösterisi, dans grupları, İzciler, yabancı dil bölümlerinin şarkıları büyük bir beğeni ile izlendi.

 

Bu faaliyetlerden sonra okul alanı içerisinde zeytin ağacı fidan dikimi de okul öğretmenleri, çalışanları ve okul aile birliği tarafından gerçekleşti.

Şht. Hüseyin Ruso Ortaokulu Müdürü Ergin Mazharoğlu;

“Göreve geldiğim 8 haftalık sürede temel hedeflerim arasında yer alan okulun çevre düzenlemesi, alt yapı çalışmaları ve zeytin ağacı ekimi konusunda çok iyi çalışmalar gerçekleştirdik.

Öğretmen arkadaşlarım ve Okul Aile Birliğimiz ile uyum içerisinde çalışarak başkentimizin merkezindeki çok kapsamlı kullanılan okulumuzda sadece eğitim değil, sosyal, spor ve kültürel faaliyetlerin de yaygınlaştırılması adına güzel işler yapmaya devam edeceğiz. Bugün ekilen zeytin ağacı fidanları ileride yapılacak hasatlar ile okulumuza ciddi anlamda geri dönüşüm kazandıracaktır” dedi.

 

(BRT/MAIL)

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.