Varlık Dergisi artık D&R’larda satılmayacak!

Varlık Dergisi artık D&R’larda satılmayacak!

Varlık Dergisi, ağustos ayından itibaren D&R mağazalarında derginin satılmayacağını duyurdu. Dergiden yapılan açıklamada sorunun dağıtımla ilgili olduğu vurgulanarak Turkuvaz Dağıtım’ın maddi taleplerini karşılamanın bir edebiyat dergisi için mümkün olmadığı söylendi.

Varlık Dergisi’nden yapılan açıklama şöyle:

“Varlık Ağustos ayından itibaren D&R’larda bulunamayacak. Bu kitabevi zinciri; dergi söz konusu olduğunda yayınevleriyle doğrudan çalışmıyor, sadece iki dağıtım şirketinden dergi almayı kabul ediyor. Bir süredir çalıştığımız Dünya Dağıtım mali açıdan zor durumda olduğundan bize ödeme yapamıyor, diğer seçenek Turkuvaz Dağıtım’ın maddi taleplerini ise −Türkiye’de bir edebiyat dergisi için çok ağır olduğundan− biz karşılayamıyoruz.

Edebiyat dergilerinin dağıtım sorunu yeni değil elbette ama belli başlı şehirler dışındaki okura ulaşmak hiç bu kadar zorlaşmamıştı, tekelleşmenin verdiği zarar büyük. Daha çok bağımsız kitabeviyle işbirliği yapmak istiyoruz. Varlık’ı raflarında bulundurmak isteyen kitabevleri çalıştığımız dağıtımcı, vb. konularda bilgi almak için bize yazabilir veya telefonla ulaşabilirler. Hem dergimizi edinmek hem de 86 yıllık dijital arşivimize erişmek isteyenler ise varlikonline.com adresinden Varlık’a abone olabilirler.

Teşekkürler, selamlar.”

The Taste Türkiye şampiyonu kim oldu?

Mustafa Oğuz Türkiye’nin neşeli günlerini anlattı

Ünlü oyuncu, Hadise ve Ebru Polat’ı tiye aldı!

Digitürk: Anlaşma sürdürülemez

‘6 yılın sonunda ülke ilk tepkisini İstanbul seçimlerinde gösterdi’

Seray Sever: Sözlerimin arkasındayım

Hadise’den sonra Ebru Polat da Reynmen’in Ela şarkısıyla dans etti

Seda Sayan ve Safiye Soyman’dan oryantal şov!

Vartolu’nun karavan tatili

Eski sevgili bağlanınca, Metin Yıldız yayını terk etmek istedi!

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?