AA: Türkiye’de seçim sonuçlarını AA değil YSK açıklamaktadır

AA: Türkiye’de seçim sonuçlarını AA değil YSK açıklamaktadır

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayları Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım‘ın, İsmail Küçükkaya moderatörlüğünde gerçekleşen ortak yayınında, Anadolu Ajansı‘nın (AA) 31 Mart Seçimleri’nde veri akışını durdurması gündeme geldi.

İmamoğlu – Yıldırım ortak yayını devam ederken, Anadolu Ajansı’ndn iddialara ilişkin açıklama yapıldı. AA’dan yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Anadolu Ajansı, 31 Mart gecesi ve sonrasında müteaddit defalar açıkladığı gibi, 80 vilayetin sonuçlarını aktarırken, İstanbul’da açılan sandık oranı neredeyse yüzde 99’a ulaşmasına rağmen sonucun netleşmemesi; ayrıca buna bağlı olarak veri akışının durması nedeniyle abonelerine nihai veriyi ulaştıramamış, YSK sonuçlarını beklemiştir.

AA, 31 Mart öncesindeki 6 seçimde de aynı şekilde açılan sandık oranı yüzde 99’a ulaştığında nihai sonucun açıklanmasını YSK’ye bırakmıştır. 31 Mart’ta yapılan uygulama diğer seçimlerden farklı değildir. Şunu da özellikle hatırlatmak isteriz ki AA, seçim sonucu açıklayan değil, veri aktaran bir medya kuruluşudur. Türkiye’de seçim sonuçlarını AA değil YSK açıklamaktadır.

Sayın İmamoğlu’nun, yaptığımız tüm açıklamalara rağmen ısrarla ajansımızı hedef almasını ve haksız ithamlarda bulunmasını bir kez daha kınadığımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

Uğur Dündar’dan ‘İmamoğlu-Yıldırım yayını’ değerlendirmesi

Ortak yayın sonrası aile fotoğrafı!

Cüneyt Özdemir’den Küçükkaya’ya ortak yayın tepkisi!

Survivor’da dokunulmazlığı kim kazandı, elemeye kimler kaldı?

32. Gün’den nostalji: Nerede o eski tartışmalar?

Ertem Eğilmez’in torunu Arzu Çevikalp, yeni yaşını dostlarıyla kutladı

“Turan Abi film boyunca filmdeki ‘Salih’ olmuştu. ‘Bu filmin bendeki yeri hep ayrı olacak’ diyordu…”

Beyaz TV canlı yayınında Atatürk için skandal sözler!

Tuba Büyüküstün ve Onur Saylak iki yıl sonra bir araya geldi

Asena Atalay’ın babası 1.5 aydır hapiste

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?