Bayramda 7 bin kişi Babadağ’da yamaç paraşütü yaptı

Bayramda 7 bin kişi Babadağ’da yamaç paraşütü yaptı

Dünyanın en iyi yamaç paraşütü merkezleri arasında gösterilen Muğla’nın Fethiye ilçesindeki Babadağ Hava Sporları ve Rekreasyon Merkezi, Ramazan Bayramı tatilinde yoğun ilgi gördü. 

Ölüdeniz Mahallesi’ndeki 1965 rakımlı Babadağ, her yıl yamaç paraşütü yapmak isteyen binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlıyor.

Babadağ’daki pistlerden yamaç paraşütleriyle havalanan tatilciler, Ölüdeniz’in muhteşem manzarasını kuş bakışı izleme fırsatı buluyor.

Adrenalin tutkunlarının eşsiz manzarada heyecan dolu dakikalar yaşadığı merkezin Ramazan Bayramı tatilinde de yoğun ilgi görmesi, turizmcilerin yüzünü güldürdü.

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) Başkanı Osman Çıralı, ilçenin bayram tatilinde çok sayıda turist ağırladığını, yaşanan yoğunluk nedeniyle Ölüdeniz yolunda uzun araç kuyrukları oluştuğunu söyledi.

Bayramdan sonraki dönemde de otelcilerden alınan verilere göre rezervasyonların çok iyi olduğunu ifade eden Çıralı, “Bu sene bugüne kadar 32 bin 406 uçuş yapıldı. Bu sayı geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık 5 bin uçuş fazla. Bayram tatilinde de 7 bin 421 kişi yamaç paraşütü uçuş gerçekleştirdi” dedi.

“Yaz kış yamaç paraşütü yapılabiliyor”

Babadağ’dan geçen yıl 162 bin uçuş yapıldığını hatırlatan Çıralı, bu yıl hedefin 200 bin uçuş olduğunu vurguladı.

Babadağ’daki bin 200, bin 700, bin 800 ve bin 900 metredeki pistlerinin dünya standartlarında olduğunu belirten Çıralı, şunları söyledi:

“Bu yıl hedefimizi yakalayacağımızı düşünüyorum. Babadağ’a yapılan teleferik çalışmaları da hız kesmeden devam ediyor. 2020 Temmuz’da teleferiği açmayı planlıyoruz. Babadağ’daki uçuş sayıları her yıl üzerine koyarak ilerliyor. Yaz kış yamaç paraşütü yapılabiliyor. Çinlilerle ilgili yapılan çalışmaların ardından kış döneminde de özellikle Uzak Doğu’dan çok sayıda turist ağılıyoruz. Her geçen gün reklamıyla birlikte misafir sayısı da artış gösteriyor.”

Kaynak: AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?