Ege koylarında mavi yolculuk

Ege koylarında mavi yolculuk

Muğla’nın ünlü koylarında “mavi yolculuk” yapmak isteyen turistlerin çoğu Gökova Körfezi, İngiliz Limanı, Çökertme, Göcek, Marmaris, Fethiye, Ölüdeniz, Kızılada, Datça ve Hisarönü koylarında mavi yolculuğa çıkıyor.

Sahipleri arasında yerli ve yabancı pek çok iş insanının da bulunduğu çok sayıda lüks yat, Türkiye’nin gözde tatil merkezi Muğla koylarını mesken tuttu.

Maviyle yeşilin bütünleştiği koylarda demirleyen lüks yatlarda bulunan misafirler sessiz bir ortamda denize girerek günün yorgunluğunu atıyor.

İstanbul ve Marmara, Ege, Akdeniz, Karadeniz Bölgeleri (İMEAK) Deniz Ticaret Odası (DTO) Bodrum Şube Başkanı Orhan Dinç, Bodrum’un deniz ticaretinin merkezleri arasında yer aldığını söyledi.

İnsanların çok yoğun çalıştıkları, bölgeye özlem duyduklarından bahseden Dinç, “Bodrum’a olan özlemlerini, hasretlerini gidermek istiyorlar. Artık denizle buluşma zamanı geldi. Bu yoğunluğun yaşanmasını bekliyorduk” dedi.

El değmemiş bakir koylarda görsel şölen

Dinç, bölgede hem özel motor yatların hem de ticari teknelerin yoğunluk gösterdiğine dikkat çekerek, şöyle konuştu:

“Bayram tatilinde Bodrum ve Gökova’daki güzel koylarımızda yoğunluk bu şekilde devam edecek. Mavi yolculuğun merkezi olarak kabul ettiğimiz Gökova ve Göcek, koylarımızın en çok yoğunluk yaşanacağı yerlerden. Türkiye’de güvenli şekilde mavi yolculuk yapılacak koy sayısı oldukça fazla. Misafirler kentteki el değmemiş bakir koylarda en güzel şekilde tatilini geçirebiliyor. Denizde vakit geçirmeyi sevenler, Akdeniz, Marmara ve Ege Bölgesi’ni tercih ediyorlar. Bu da haliyle çok ciddi bir yoğunluk oluşturuyor.”

Bölgeye gelen tatilcilerin gezebilecekleri koylar bulabildikleri gibi yatlarını bırakacakları marinalar da olduğunu belirten Dinç, bölgede çok sayıda marinanın da bu konuda hizmet verdiğini söyledi.

Kaynak: AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?