Murat Ongun’un İBB’deki görevine son verildi!

Murat Ongun’un İBB’deki görevine son verildi!

Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı olmasının ardından belediyede bazı görevlendirmeler yapılmıştı.

Buna göre; İmamoğlu’nun Beylikdüzü Belediyesi’nden beri danışmanlığını yapan deneyimli gazeteci Murat Ongun, İBB’de ‘Basın danışmanı’ olarak görevlendirilmişti.

Mazbata iptal edildi, işten çıkarmalar başladı!

Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul seçimlerini iptal etmesinin ardından İmamoğlu’nun mazbatası da iptal edildi. İBB Başkanlığına ise İstanbul Valisi Ali Yerlikaya oturdu.

Mazbatanın iptal edilmesinin ardından İBB’deki işten çıkarmalar yaşandı. İlk işten çıkarılan ise Ekrem İmamoğlu’nun danışmanı Murat Ongun oldu. Ongun’un ardından diğer danışmanların da görevlerine son verildi.

Murat Ongun kimdir?

Ekrem İmamoğlu’nun seçim sürecinden en yakınındaki isim olan Murat Ongun, Ufuk Güldemir’in yönetiminde Habertürk TV’de, uzun yıllar “genel yayın yönetmen yardımcısı” olarak görev aldı.

Melih Meriç’in ardından o dönem kanalın iki numaralı ismi olan Ongun, aynı zamanda kanalın ana haber bültenini de sunuyordu.

Habertürk’ün satılmasının ardından kanal ile yolları ayrılan ve kendi haber sitesini kurarak yola devam eden Murat Ongun, beklediği gelişmeyi görememesi üzerine internet medyasını kapatma kararı aldı.

Murat Ongun bunun dışında, bir süre Cem TV Genel Müdürlüğü de yaptı ve Star TV’de Uğur Dündar yönetiminde de çalışmış bir gazeteci olarak biliniyor.

Murat Ongun son olarak Ekrem İmamoğlu’nun basın danışmanı olarak yerel seçim sürecinde aktif rol üstlendi.

Kemal Öztürk’ten flaş Yeni Şafak kararı!

Nâzım Hikmet’in şiirinden uyarlanan tiyatro oyununa iptal kararı!

TRT1’in Tozkoparan dizisinin kadrosuna flaş transfer!

Kardeş Çocukları’nda Berkay Hardal, hangi role hayat verecek?

TRT’den Sibel Tüzün’e ‘Ekrem İmamoğlu’ iptali!

Akit TV sunucusuna hapis cezası!

Yeni Şafak, Kemal Öztürk’ün yazısını yayımlamadı!

Kaan Tangöze, eski eşi Seçkin Piriler’e şiddet mi uyguladı?

Hadise’nin ablası suskunluğunu bozdu!

Barbaros Şansal’dan Beyaz TV’ye veto!

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?