Ormanın içindeki şelale ziyaretçilerin akınına uğruyor

Ormanın içindeki şelale ziyaretçilerin akınına uğruyor

Dünya turizminin en önemli destinasyonlarından biri olan turizmin başkenti Antalya’da, Roma döneminden bu yana yerleşim alanı olarak kullanılan Döşemealtı ilçesinde ormanlık alanda saklı bulunan şelale, manzarası ile ziyaretçilerin uğrak mekanı haline geliyor.

Döşemealtı ilçesi Ekşili Mahallesi sınırlarında yer alan şelale, yaklaşık 50 metre yükseklikten Ekşili göletine akıyor.

Bölge halkının yaz aylarında serinlemek için gittiği bir adres haline gelen şelale, fotoğraf tutkunları için de doğal plato niteliği taşıyor. Güzel manzaralar sunan şelale, yerli ve yabancı turistlerce keşfedilmeyi bekliyor.

Ekşili Mahallesi Muhtarı İbrahim Aldemir, şelalenin eşsiz bir güzelliğe sahip olduğunu söyledi.

Yöre halkı ‘gizli cennet’ olarak adlandırıyor

Bölgenin “gizli cennet” olarak adlandırıldığını söyleyen Aldemir, “Keşfedilmemiş bir güzellik burada uyandırılmayı bekliyor. Bölge halkı olarak bu güzelliğin keyfini biz yaşıyoruz ancak yerli ve yabancı turistler tarafından da görülmesini istiyoruz. Çok güzel bir görselliği var, turizm açısından değerlendirilirse çok iyi olur” dedi.

Mahalle sakinlerinin bölgeye sahip çıktığını belirten Aldemir, orman içinde gizlenen güzelliğin Antalyalılar tarafından da çok iyi bilinmediğine vurgu yaptı.

Şelaleyi keşfedenlerin buradan vazgeçemediğini belirten Aldemir, “Buraya bir gelen, güzelliği gören tekrar tekrar geliyor. Özellikle doğa tutkunlarının adresi oluyor” dedi.

“Ağustos ayında insanlar burada üşür”

Eski muhtar Hüseyin Sırt da turizmin başkenti Antalya’da gezilecek ve görülecek mekanlardan birine sahip olduklarını söyledi. 65 yıldır mahallede yaşayan Sırt, şunları söyledi:

“Geçmişte bölgede İtalyanlar yaşamış, onun için adı “gavur” olarak kalmış. Bölge halkı özellikle yaz aylarında oraya gidip, piknik yapar. Yazın vatandaşın serinlemesi için çok güzel, cennet gibi bir mekan. Ağustos ayında insanlar burada üşür.”

Daha önce sadece mahalle sakinlerinin bildiği şelaleye, son yıllarda farklı kentlerden insanların da ziyaret ettiğini anlatan Sırt, bölgeye daha fazla yerli ve yabancı turistin gelmesini beklediklerini belirtti.

Sırt, bölgenin temizliğini mahalle sakinleri olarak üstlendiklerini de sözlerine ekledi.

Kaynak: AA 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?