Rasim Ozan Kütahyalı’ya bir kötü haber daha!

Rasim Ozan Kütahyalı’ya bir kötü haber daha!

Rasim Ozan Kütahyalı hakkında yakalama kararı verilmişti. Kütahyalı’nın avukatı Esennur Ezgi, yakalama kararına itiraz etmişti. İstanbul 27’inci Asliye Ceza Mahkemesi, Kütahyalı’nın avukatının itirazını reddetti.

Beyaz TV‘de yayınlanan ‘Beyaz Futbol‘ programında, Rasim Ozan Kütahyalı, ‘Kusturmalı Boşnak Saksosu’ şeklindeki ırkçı ve belden aşağı ifadeleri ile Boşnaklar’a hakaret etmişti. “Halkın bir kesimini sosyal sınıf din mezhep cinsiyet, bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama” suçundan yargılanan Rasim Ozan Kütahyalı hakkında yakalama kararı verilmişti.

AVUKATI, ZATÜRRE OLDUĞUNU SÖYLEMİŞTİ

Duruşmalara gelmeyen Rasim Ozan Kütahyalı’nin avukatı Esennur Ezgi müvekkilinin zatürre hastalığına yakalandığını belirterek 9 günlük hastane raporunu mahkemeye sunmuştu.

YAKALAMA KARARI ÇIKARILMIŞTI

Şikayetçi dernek avukatları ise, sanığın yargılamayı uzatmaya yönelik davrandığını belirterek hakkında yakalama kararı çıkarılmasını talep etmişti. Mahkeme, sanığın haklı bir mazeret sunmayarak duruşmalara katılmadığı, bu celse de hasta olduğuna dair rapor sunduğunu belirterek yargılamanın uzamasına yönelik hareketlerde bulunduğu anlaşıldığı gerekçesiyle sanık hakkında savunması alınmak üzere yakalama kararı çıkarılmasına karar verdi.

İDDİANAME

İddianamede, sanık Rasim Ozan Kütahyalı’nın 19 Kasım 2017’de Beyaz TV’de yayınlanan “Beyaz Futbol” programında,  yorumcu olarak bulunurken kendisine yapılan bir şakaya karşı cevaben canlı yayında sarfettiği bir sözün Boşnak kökenli vatandaşları aşağılama niteliğinde olduğu belirtiliyor. Boşnak/ Balkan dernek ve vakıflarının şikayette bulunduğu ifade edilen iddianamede, sanık Kütahyalı’nın suçlamayı kabul etmediği ancak tüm delillere göre üzerine atılı suçu işlediği anlatılıyor. Sanık Kütahyalı’nın “Halkın bir kesimini sosyal sınıf din mezhep cinsiyet, bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama” suçundan 6 aydan 1 yıla kadar hapsi isteniyor.

Netflix, orijinal içerikleri için hangi iletişim ajansıyla anlaştı?

Fatih Portakal’dan olay ‘Öcalan’ yorumu!

Behzat Ç.’ye bomba isim! Hangi ünlü oyuncu kadroya katıldı?

Nusret’e Mikonos’ta ceza!

Ekrem İmamoğlu’ndan Sabah gazetesine ‘diploma’ yanıtı: Ne yapacaklarını şaşırdılar

RTÜK’ten TV’lere seçim uyarısı!

Kuantum Sıçrama kitabı raflarda!

Benim Tatlı Yalanım zirvede!

Zerrin Özer’den flaş Murat Akıncı kararı!

Berkay Şahin’den Arda Turan’a: Özür dilesin ve konu kapansın

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?